Компресор для холодильника - це апарат (машина), за допомогою якого здійснюється стискання повітря або газу, компресії та переміщення газів під тиском.

Розрізняють кілька типів за принципом їхньої роботи. Найчастіше в холодильному обладнанні застосовують поршневі компресори, однак існують також ротаційні, відцентрові, гвинтові та спіральні. Розглянемо особливості кожного виду.

Поршневі компресори. У таких компресорах холодильний агент стискається зворотно-поступальним рухом поршня в робочому циліндрі, при цьому стиснутий агент через нагнітальний клапан виходить в трубку конденсатора. Циліндр здійснює зворотний рух, при цьому відбувається розрідження і пара надходить до робочого циліндра. Це відбувається за допомогою всмоктуючого клапана. Таким чином, процес стиснення повторюється по колу.

Розрізняють 3 типи поршневих компресорів: герметичні, напівгерметичні (безсальникові) та відкриті (сальникові). Кожен з них має різний коефіцієнт холодопродуктивності, а відповідно, і різне призначення.

У гвинтових компресорах стискання агента відбувається між гвинтовим ротором та корпусом. Такі компресори мають значно більшу холодопродуктивність у порівнянні з поршневими компресорами одинакових розмірів та здатні створювати значний тиск при невеликих обсягах газу. Такий компресор споживає менше енергії, ніж поршневий.

У ротаційних компресорах холодоагент стискується між двома обертовими елементами. Такі компресори призначені для невеликих обсягів газу і не можуть створювати високий тиск. Саме тому вони не є популярними. Зазвичай їх використовують в кондиціонерах побутового призначення.

Відцентрові компресори можуть нагрівати значні обсяги газу, однак створюють низький тиск конденсації.

Стиснення у спіральному компресорі відбувається за рахунок плоскопаралельного руху двох спіралей. Такі спіралі можуть мати різну форму: спіралі Архімеда, евольвентні та інші.
 
Спіральні компресори на сьогодні стають все популярнішими, адже мають ряд переваг:

 - продуктивність;
 - ефективність,
 - стабільність роботи;
 - малогабаритність.

Завдяки малій кількості деталей, які стискають холодоагент, збільшується експлуатаційний термін та надійність компресора. До того ж спіральні компресори є менш шумними.

Наша компанія пропонує Вам великий вибір холодильного обладнання, а також компресорів. При потребі здійснюємо проектування, монтаж і технічне обслуговування морозильних камер та іншого холодильного обладнання. Завітайте на наш сайт та обирайте якісне обладнання за доступними цінами. Замовлення приймаємо з будь-якого куточка України.