Навколишнє середовище щороку все більше потерпає від людського впливу, адже люди так і не навчилися використовувати природні ресурси з вдячністю, без негативних наслідків. Одним із винятків є альтернативні джерела енергії, тому що під час її отримання природа не страждає від небезпечних викидів у атмосферу і все функціонує у звичайному ритмі. Люди поступово вчаться спрямовувати енергію сонця, вітру чи води в правильне русло, не завдаючи шкоди. Поговоримо про сонячний бойлер - винахід, який ми повинні передати наступним поколінням.

Сонце є одним із найбільш потужних природних джерел енергії, тому потрібно вміти раціонально використовувати те, що воно нам дає. Саме тому і з'явилися ці бойлери, робота яких відбувається завдяки світилу. Конструкція такого приладу є доволі нескладною, тому його можна зібрати навіть самостійно, проте якщо ви непрофесіонал - не варто ризикувати.

Сонячні бойлери мають різні види класифікації, тому розберемося по порядку.

В основі першої класифікації лежить наявність насоса у конструкції бойлера, за цим критерієм вони поділяються на:

- активні, які використовують насоси на електричній енергії для циркуляції води через колектор;

- пасивні, які працюють завдяки виключно природним прицесам, навіть враховуючи гравітацію.

Бойлери активного типу мають вищу вартість, ніж пасивні, проте це зумовлено їхньою вищою продуктивністю і потужністю. Вони працюють за двома принципами: відкритим і закритим. Бойлери з відкритим контуром працюють з водою, яка набирається насосом і циркулює завдяки колектору. Температурні умови є стандартними, звісно ж, найвигідніші - під час теплої погоди, проте функціонування може бути навіть за температури до -20 °C.

Бойлери закритого типу працюють з водно-гліколевим розчином. Вода отримує високі температури від теплоносія. Конструкція оснащена таким чином, що передбачений захист від занадто низьких температур, вони підходять для клімату з довгими і сильними морозами.

У пасивних бойлерів все значно простіше, адже ними керує тільки природа та гравітація. Усі фізичні закони є основою роботи таких бойлерів. Вони потребують довшого виробітку енергії і тепла, тому є не такими ефективними, проте дешевшими.

Компанія SolarKarpathy має у своєму широкому асортименті достатню кількість одиниць продукції з розряду альтернативних джерел енергії. Ми рухаємося вперед і намагаємося охоплювати якомога більшу частину людей, які переходять на сучасні методи опалення та електроенергії, тому думайте про майбутнє своїх дітей і переходьте на техніку, яка не приносить шкоди природі!