Сонячні батареї уже давно успішно застосовуються у багатьох країнах і стрімко набувають популярності в Україні. Це не дивно, адже краще витратити один раз кошти на купівлю сонячних батарей, а потім не платити за електроенергію протягом багатьох років! Крім цього, Ви принесете користь і для навколишнього середовища, адже використовуватимете лише енергію сонця. Проте перш ніж купувати сонячні батареї, ви постанете перед вибором, тому що є полікристалічні сонячні батареї та монокристалічні. Щоб не помилитися і бути задоволеним результатом, пропонуємо Вам порівняльну характеристику цих видів батарей.

Отже, почнімо з полікристалічних сонячних батарей. Вони являють собою збірні кремнієві панелі, які поглинають сонячну енергію та перетворюють її у тепло та електрику. Головною складовою таких сонячних батарей є полікристалічний кремній, він утворюється способом спрямованої кристалізації, а опісля його розділяють на однакові частини. Полікристалічні батареї виготовляють з полікристалів кремнію, які набувають насиченого блакитного чи синього кольору, а також приймають форму рівних квадратів.

Монокристалічні сонячні панелі являють собою різновид збірної кремнієвої панелі, яка так само поглинає сонячну енергію і перероблює її на теплову або електричну енергію. Вона складається з силіконових ланок, що поєднуються шляхом використання чистого кремнію (він може бути насиченого синього чи мутного чорного кольору), а також набувають форми округлених квадратів.

Що ж їх відрізняє і які кращі?

В першу чергу, вони різняться своїм виглядом. Як ми згадували вище, у полікристалічних батареях кути є квадратними і загалом поверхня неоднорідна, адже назва говорить сама за себе - вони поєднують багато абсолютно різних складових.

Монокристалічні панелі мають заокруглені кути і, відповідно до назви, однорідну поверхню, адже основою є кристал кремнію, який по факту є однорідним.

Другим критерієм є те, наскільки потужно вони переробляють сонячну енергію. Після дослідів та ведення статистики стало зрозуміло, що монокристалічні у цьому плані виграють і мають продуктивність у 22 %, а полікристалічні - 18 %.

Останній пункт, який відрізняє ці батареї, - їхня вартість. Через більш складний процес виготовлення монокристалічні сонячні батареї мають вищу ціну, проте вона не набагато дорожча за ціну полікристалічних батарей.

У асортименті SolarKarрathy Ви знайдете і перший, і другий вид сонячних батарей. Після нашого огляду у Вас буде ширше уявлення про таке обладнання, і Ви точно не помилитеся з вибором, зваживши усі за і проти. Очікуємо плідної співпраці!