Несанкціонована евакуація автотранспорту на сьогодні не є чимось новим, тому для автовласників постає актуальне питання: в яких випадках евакуюють машину?

Після того як чинності набрав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху" № 596-VIII від 14.07.2015 р., існують нові правила евакуації автомобілів. Тож розглянемо, які випадки передбачають санкціоноване переміщення автомобіля на штрафмайданчик.

1. Згідно з ч. 1 ст. 121 евакуація транспорту можлива при виявленні несправності автомобіля (чи його частин) або невідповідності до правил його експлуатації. Сюди також відносять переобладнані автомобілі, які не відповідають правилам, нормам та стандартам.

2. У ч. 2 ст. 121 йде мова про те, що транспорт, призначений для перевезення пасажирів, не може бути несправним чи мати технічні неполадки. Обладнання автотранспорту повинне відповідати стандартам. В протилежному випадку - евакуація транспорту є санкціонованою.

3. Несвоєчасний технічний огляд теж є підставою для евакуації на штрафмайданчик. Про це зазначено в ч. 3 ст. 121.

4. Обов’язкова евакуація здійснюється у випадку відсутності або наявності неналежного номерного знака автомобіля. Сюди ж відносять і незареєстровані або неперереєстровані у відповідному порядку ТЗ. Неможлива ідентифікація номерного знака також є підставою для евакуації. Якщо номерний знак розміщений в непризначеному для нього місці, співробітники Нацполіції мають повне право відправити Ваш транспортний засіб на штрафмайданчик. Про це йдеться в ч. 6 ст. 121.

5. У ч. 3 ст. 122 йдеться про те, що порушення правил зупинки або стоянки, яке перешкоджає/становить загрозу безпеці на дорозі, теж є підставою для евакуації Вашого транспортного засобу.

6. Ст. 122-5 повідомляє, що наявність будь-яких спеціальних світлових чи звукових сигнальних пристроїв, які не відповідають встановленим вимогам, карається штрафними санкціями у вигляді евакуації транспорту-порушника на стоянку чи штрафний майданчик.

7. Порушення правил дорожнього руху, яке спричиняє пошкодження інших ТЗ, вантажу, вулиць, доріг чи іншого майна, є вагомою підставою для відправлення автомобіля на штрафну стоянку (ст. 124).

8. Керування транспортним засобом без належних документів або відмова пред’явити їх для перевірки також є причиною для того, щоб викликати автоевакуатор. Про це зазначено у ст. 126.

9. У ст. 130 зазначено, що керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або інших видів сп’яніння чи під впливом препаратів, які впливають на увагу водія, також є підставою для евакуації автотранспорту.

10. Евакуатор вантажний призначений для евакуації великогабаритних ТЗ, водії яких здійснили порушення правил дорожнього руху або знехтували правилами перевезення небезпечних вантажів відповідно до ст. 132-1.

11. Незаконне перевезення осіб без громадянства або іноземців територією України карається відповідно до ст. 206-1.

Наша компанія надає послуги евакуації транспортних засобів у будь-якому з вищеперерахованих випадків. Також у разі поломки автотранспорту Ви можете замовити евакуатор Умань. Ми здійснюємо цілодобову та термінову евакуацію з метою уникнення ДТП. В нашому арсеналі тільки сучасне обладнання та кваліфіковані фахівці, які допоможуть усунути будь-яку проблему на дорозі.

Замовити послуги евакуатора в м. Умань Ви можете за контактними номерами.