Із 27.09.2018 в законодавство України внесено значні зміни стосовно порядку накладання штрафів на тих, хто порушує правила паркування автомобіля. Тому, аби вберегти себе від штрафів та витрат коштів, пропонуємо Вам ознайомитися зі змінами детальніше.

Згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів” (Закон № 5364), тепер стає можливим накладання штрафів без участі водія. Крім того, виклик евакуатора є обов'язковим, а евакуація автомобілів здійснюється на штрафмайданчики. Нововведенням є і створення спеціальної служби, яка слідкуватиме за порушеннями паркування – цим займатимуться інспектори з паркування.

Які ж основні зміни набирають чинності з ухваленням нового закону – розглянемо далі.

1. Відповідальність за правопорушення відтепер несе та особа (фізична чи юридична), на яку зареєстрований автомобіль-порушник.

2. Відповідальність за паркування автомобіля на закордонній реєстрації в неналежному місці несе та особа, яка ввезла транспортний засіб на територію нашої країни.

3. У разі, якщо Ви "позичили" свій транспортний засіб іншій особі – другу, родичу, колезі по роботі, – відповідальність за неправильне паркування лягає цілком і повністю на Вас. Винятком є ситуація, коли реальний водій, який був за кермом в момент вчинення правопорушення, власноруч звернеться до правоохоронних органів та напише заяву про визнання вини.

4. Усі правопорушення вважаються такими у разі фіксування їх в автоматичному режимі. Також зафіксувати правопорушення може відео- та фотозйомка.

5. Тимчасове затримання автотранспорту можливе у разі, якщо транспортний засіб суттєво перешкоджає або становить загрозу для інших учасників дорожнього руху.

6. Повернути свій автомобіль можна, сплативши зазначену суму штрафу за скоєне правопорушення та після оплати власником усіх послуг з транспортування чи зберігання автотранспорту.

7. Інспектори з паркування мають право здійснювати тимчасове затримання автомобіля-правопорушника самостійно, при цьому проінформувавши Нацполіцію про затримання транспортного засобу. 

8. Знову стали актуальними інформаційні листи про притягнення до адміністративної відповідальності, які в обов’язковому порядку надходитимуть власникам транспортних засобів, що зафіксовані в автоматичному режимі. Водночас така поправка до закону унеможливлює ухилення власника автотранспорту, зафіксованого в режимі фото- чи відеозйомки, від адміністративної відповідальності, оскільки неотримання інформаційних листів не є звільняє від сплати адміністративного стягнення.

Отже, ми розглянули головні зміни щодо евакуації автомобілів за неправильне паркування. Тому тепер будьте обережні та паркуйтеся правильно, аби уникнути неприємностей та транспортування Вашого транспортного засобу на штрафмайданчики.

Наша компанія пропонує Вам замовити евакуатор цілодобово, 7 днів на тиждень, незалежно від погодніх умов, адже ми розуміємо, наскільки важливою є безпека на дорозі. У нас Ви також можете замовити послуги маніпулятора. Наші кваліфіковані фахівці допоможуть Вам впоратися з будь-якою непередбачуваною ситуацією на дорозі.

Будьте обережними – дотримуйтесь правил дорожнього руху та паркуйтеся лише у відповідних місцях!