Високоякісне технологічне забезпечення – це запорука високих результатів у будь-якій галузі. І сільське господарство – не виняток. Кожен успішний аграрій знає, що для того, аби зібрати гарний врожай, потрібно йти в ногу з часом і постійно оновлювати технічний парк. Крім того, за технікою потрібно добре доглядати, вчасно усувати будь-які навіть незначні неполадки, замінювати зношені запчастини, проходити технічне обслуговування тощо. 

Саме тому все більше українських фермерів обирають для себе «Волинську Фондову Компанію», яка не лише продає якісну та надійну техніку від провідних світових виробників, таких як KUHN, CHALLENGER, UNIA, MasseyFerguson, Agrisem та ін., а й проводить гарантійний сервіс та післягарантійне обслуговування, а також продаж запасних частин.

Редакція журналу «АгроЕліта» побувала на агропідприємстві ТОВ «Україна-Баїв», що знаходиться у Луцькому районі Волинської області та вже більше п’яти років співпрацює з «ВФК».

На фото Пахольчук Юрій та Павлович Ігор

Як розповів його керівник Ігор Іванович Павлович, господарство засноване у 2013 році. Загальна площа земель – 3000 га.

«Ми вирощуємо зернові та технічні культури: озиму пшеницю (1000-1200 га), озимий ріпак (500-600 га), цукровий буряк (до 200 га), кукурудзу (до 200 га), соняшник (200-400 га), сою (150-200 га)», - зазначив Ігор Іванович.

«Щодо врожаїв, то в середньому по зернових отримуємо 60 ц/га, хоча врожайність буває і до 90 ц/га, цукрового буряка збираємо на рівні 700 ц/га, соняшнику – 35-39 ц/га, кукурудзи 110-120 ц/га, сої більше 30 ц/га», - додає мій співрозмовник.

- Які роботи зараз проводите на полях?

- Наразі вже закінчуємо обмолот соняшнику, проводимо підготовку ґрунту під посів озимої пшениці, і на днях почнемо її сіяти, робимо хімічний обробіток (обприскування) озимого ріпаку, готуємось до збирання кукурудзи. Також займаємось переробітком зерна пшениці на муку, яку плануємо продавати.

- З чого розпочалася ваша співпраця з «ВФК»?

- Для того, щоб отримувати гарні врожаї, – необхідно дотримуватись сучасних технологій. А це не можливо без набору сучасної якісної техніки та вчасного сервісного обслуговування. Саме тому, коли я лише розпочав керувати господарством, свій вибір одразу зупинив на «Волинській Фондовій Компанії» - адже це компанія, яка дуже добре зарекомендувала себе за роки роботи в Україні.

Першою нашою покупкою у «ВФК» був агрегат передпосівного обробітку ґрунту Unia ATLAS, який допоміг нам на полях.

Після того ми купили розкидач мінеральних добрив Unia MX 950 та пружинну борону Unia AKCENT, і теж залишилися дуже задоволені їх роботою.

Взагалі, уся техніка від польської компанії Unia користується популярністю серед вітчизняних фермерів, адже, по-перше, хоча вона і трохи нижча за ціною, проте, не поступається в якості високовартісним агрегатам від інших провідних фірм, а, по-друге, компанія «ВФК» забезпечує її сервісне обслуговування та заміну запчастин.

Наступним ми придбали трактор MasseyFerguson 8690. І хочу зазначити, що цей трактор повністю виправдав наші сподівання, адже виявився дуже економічним, простим в обслуговуванні та зручним для механізатора. Я випробував його особисто, адже часто кермував самотужки, і відчув усі переваги цього трактора у порівнянні з іншими.

Тому тепер купуємо у «ВФК» трактори цього бренду, наразі вже маємо у себе в господарстві MasseyFerguson 5450 і MasseyFerguson 8737.

- А як щодо сервісного обслуговування цієї техніки?

- Сервісне обслуговування техніки у «ВФК» на дуже високому рівні і покращується з кожним днем. На усі запити працівники компанії реагують у найкоротші терміни, незначні поломки усувають переважно протягом кількох годин.

Тож нашою співпрацею я дуже задоволений і хочу подякувати «ВФК» за її роботу.

- Охарактеризуйте цей рік: яким він був для господарства «Україна-Баїв»?

- Рік не простий, проте, не можу сказати, що гірший за попередні. Єдине, що трохи повпливало на наші врожаї, це опади під час жнив. Як наслідок, затягнувся час збирання зернових, і погіршилася якість зерна.

Стосовно інших культур - кукурудзи, цукрових буряків, соняшника, сої – ми сподіваємося на високі врожаї.

Пахольчук Юрій Віталійович, менеджер зі збуту «ВФК» у Волинській області розповів про співпрацю з господарством «Україна-Баїв»:

«Як вже розповідав Ігор Іванович, господарство «Україна-Баїв» купило у нас 6 одиниць техніки, серед яких три трактора марки MasseyFerguson, а саме MasseyFerguson 8690, MasseyFerguson 5450 та MasseyFerguson 8737.

Дані трактори були придбані поетапно протягом трьох років. Всі вони знаходяться на гарантійному сервісному обслуговуванні, по закінченні терміну якого автоматично ставляться на післягарантійне обслуговування та забезпечуються запчастинами, паливно-мастильними матеріалами тощо.

Я б хотів відзначити колісний трактор MasseyFerguson 8737, який є вершиною технічних досягнень компанії MasseyFerguson. Він нагороджений відзнакою "Найкращий трактор у світі 2015 року".

Це флагманська модель для усіх видів робіт потужністю до 370 к.с.

Потужний 6-циліндровий двигун AGCO POWER об'ємом 8,4 з трансмісією Dyna-VT є новаторським вирішенням проблем в аграрному секторі сучасності.

Простий, ергономічний, потужний трактор MF 8737 - це саме те рішення, яке потрібно фермерам.

Нова серія MF 8700 спеціально розроблена для великих господарств та ферм, яким необхідні потужність, комфорт, ефективність та надійність».

Для читачів цієї статті наводимо більш детальну інформацію про трактор MasseyFerguson 8737.

Основні переваги трактора MF 8737:

- новітній 6-циліндровий двигун AGCO POWER робочим об'ємом 8,4 літра із паливною системою CommonRail;

- нова модернізована вихлопна труба TIER 4;

- модернізована система Cyclair для вентиляції охолодженого повітря двигуна AGCO POWER об'ємом 8,4 л;

- нова модернізована система кондиціонування охолодженого повітряного потоку по усьому трактору відповідно до системи Cyclair;

- посилена задня навіска;

- збільшені розміри коліс та колісної бази - 2,15 м. діаметр заднього колеса для кращої тяги, зниження ущільнення ґрунту, що забезпечує максимальну продуктивність;

- нова передня навіска (IFLS) вантажопідйомністю 5000 кг.;

- нова трансмісія Dyna-VT iз функцією динамічного управління трактором (DTM);

- потужна задня навіска вантажопідйомністю 12000 кг;

Трактор MF 8737 обладнаний новітнім двигуном AGCO POWER другого покоління з 4 клапанами на циліндр і паливним акумулятором. Він забезпечує оптимальну подачу необхідної потужності, використовуючи всі переваги турбокомпресора та інтеркулера. Електронне управління двигуном (EEM) регулює вприск палива, в результаті чого знижується об'єм шкідливих викидів, підвищується потужність та економічність. 

Трансмісія Dyna-VT забезпечує оптимальну довговічність техніки і комфорт для оператора. Система "Супервайзер" активується при збільшенні навантаження двигуна і кількість оборотів двигуна знижується. Динамічне управління трактором (DTM) працює разом із трансмісією Dyna-VT автоматично регулює частоту обертання двигуна; зберігає швидкість руху вперед і назад, а також мінімізує кількість обертів двигуна без втрати потужності. Dyna-VT i DTM забезпечують максимальну ефективність при низьких витратах палива. Основні характеристики трансмісії Dyna-VT:

- діапазон від 0,03 до 40 км/год або 50 км/год;

- 40 км/год superEco або 50 км/год Eco;

- вибір з двох діапазонів швидкостей оптимізації обертового моменту для різних додатків;

- можливість переключення важелем, педаллю або автоматичним керуванням;

- регулювання трансферу;

- регулювання педалі;

- перемикання між швидкостями круїз контролю (C1 і C2);

Нова панель приладів із системою SIS - налаштування і вивід інформації на екран.

Простора "панорамна" кабіна має простий і водночас ергономічний дизайн з логічним розміщенням панелі приладів, підлокітника та багатофункціонального джойстика праворуч від оператора. Компанія розробила 2 види кабіни: Efficient та Exlusive. Кабіна має 4 невеликих опори, що покращує огляд із кабіни на 360 0, широкі рухомі двері і регульовані сходинки завжди зумовлюють доступ до кабіни. 4-точкова система підвіски кабіни OptiRidePlus дозволяє регулювати рівень загасання за допомогою шкали в кабіні. Datatronic 4-Control CentreDisplay (CCD) має 7-дюймовий кольоровий дисплей для роботи із основними та допоміжними системами трактора.

Кабіна "Efficient" за рахунок ключових особливостей дозволяє оператору працювати дуже швидко, з більшою точністю в поєднанні із високим рівнем комфорту, ергономіки та надійності. Логічно побудована панель управління на підлокітнику згрупована разом із іншими панелями приладів та дисплеєм CCD. Перевагою цієї кабіни є команда управління підлокітником за допомогою "Т" важеля.

Конструкція кабіни "Exlusive" зумовлює більш динамічний контроль управління із кабіни. Інтуїтивно розміщені панелі приладів, підлокітника та функціонального джойстика створюють омріяний комфорт під час виконання будь-яких видів робіт. Перевагами даного виду кабіни є:

- команда управління за допомогою важеля Multipad;

- регулятор потужності трансферу;

- SuperDeluxe із пневмопідвіскою сидінь;

- управління напівактивною підвіскою кабіни системою OptiRidePlus;

- управління системою Datatronic-4 CCD;

- управління системою автоматичного розвороту;

- система телеметрії AGCOMMAND, а також управління іншими системами.

Дисплей центру управління Datatronic (CCD) обладнаний кольоровим монітором з діагоналлю 7". Він знаходиться на підлокітнику і повністю налаштовується для оптимального відображення усіх функцій трактора. Відповідно до потреб оператора є можливість паралельної роботи із допоміжними системами і контролем за експлуатаційними витратами масла та палива.

Система управління електронним пристроєм (ELC) відповідає найвищим стандартам управління тягою, забезпечуючи точні налаштування глибини обробки і проходження рельєфу поверхні. В результаті краще перенесення ваги та зчеплення з дорогою, зниження зношення шин і витрат пального, що покращує загальну продуктивність трактора.

Анна Артим

Журнал "АгроЕліта"