В сучасному світі ландшафтний дизайн не обходиться без красивих хвойних рослин, які дизайнери вміло використовують у своїх композиціях, перетворюючи окремі види рослин у витвір мистецтва. Туя колоновидна Смарагд широко використовується для прикрас садів – вона має красивий зовнішній вигляд та абсолютно невибаглива у догляді.

Опис вічнозеленої рослини

Туя західна Смарагд – це вічнозелене дерево, що має вузьку крону пірамідної форми яскравого зеленого забарвлення. Декоративна рослина має популярність в плані посадки як одинично, так і живоплотом. Туя Смарагд щорічно виростає приблизно на 20 см у висоту, а то і більше, та до 2 см у ширину. Доросле дерево виростає до 6 метрів, причому ширина без обрізання може досягати 2 метрів. Живе рослина близько 120 років. Навесні туя вкривається невеличкими шишками, які з наступанням холодів відпадають.

Західна туя Смарагд (Smaragd) завдяки своєму красивому зовнішньому вигляду та м'якій густій кроні дуже полюбилась ландшафтним дизайнерам, адже їй можна надати будь-якої скульптурної форми, якої Ви забажаєте!

Рослина не боїться різних забруднень в навколишньому середовищі та сильного морозу (чудово витримує мінусову температуру), навпаки – в період цвітіння вона виділяє спеціальні речовини – фітонциди, які очищують повітря та наповнюють його корисними речовинами.

Популярні сорти туї

На сьогодні багато розплідників, одним з яких є "Біосфера-Л", можуть запропонувати широкий вибір сортів хвойних рослин. Ми розглянемо найпопулярніші сорти західної туї Смарагд:

Туя західна Голден Смарагд (Golden Smaragd) має красивий золотистий колір та ідеальну конічну форму крони, що підкреслює назву рослини. Росте повільно: у віці 10 років висота становить лише 2 метри. Її можна використовувати в ландшафтному дизайні та прикрашанні саду по-різному, наприклад, висадити красиву огорожу.

Туя Смарагд Варієгата (Smaragd Variegata) має яскраво-зелене забарвлення, яке не змінює протягом цілого року. Правильна конічна форма крони та білі кінці пагонів додають їй ще більшої декоративності та певної особливості. Її можна висаджувати для формування живоплотів, альпінаріїв та для створення іншої краси.

Туя західна Вайт Смарагд (White Smaragd) – різновид туї, що має особливий колір покриву, який на кінчиках забарвлений в білий колір. Рослина вимоглива до місцевості та вологості: в місті росте повільно через забруднене повітря.

Туя Смарагд Вітбонт (Smaragd Witbont) широко використовується у ландшафтному дизайні для довговічної посадки та створення зелених огорож, адже сорт характеризується уповільненим ростом.

Туя західна Смарагд Спіраль (Smaragd Spiral) має не тільки унікальну назву, але й форму спіралі. Рослина красиво виглядає при будь-яких посадках: одиничні, групові композиції, альпінарії. Використовується фахівцями при створенні живоплотів.

Туя західна Спотті Смарагд (Spotty Smaragd) – цей сорт має красиву пірамідальну форму крони, що створює враження пишності дерева.

Купити саджанці західної туї Смарагд Ви можете в українському розпліднику «Біосфера-Л». На Вас чекають тільки найкращі рослини за доступними цінами та зі зручною доставкою. Замовивши хвойне деревце для свого саду, Ви зможете скомбінувати його з іншими рослинами та створити неповторний інтер'єр!