Звісно, для наших очей найбільш природним є денне освітлення, проте, як відомо, тривалість світлового дня з кожною порою року змінюється. Особливо це помітно в осінньо-зимовий період, коли ми вимушені вмикати штучне освітлення для того, щоб продовжити його тривалість. Особливо актуальним це є для учнів та студентів, які приходять з навчання і яким потрібно виконувати домашні завдання. Тоді необхідно разом із основним освітленням вмикати ще й настільну лампу, яка мінімізує навантаження на очі дитини. 

Важливим елементом будь-якої кімнати, а особливо дитячої, є наявність настільної лампи, яка виконує як практичну функцію, так і декоративну, а також допомагає в роботі або навчанні.

Найкраща настільна лампа для школяра – це лампа, потужність якої не більше 100 Вт, оптимальна – 60-80 Вт, щоб не перенапружувати зоровий нерв. Також необхідно обрати, який відтінок освітлення є найбільш оптимальним. Бувають лампи теплого білого відтінку (ЛТБ), денного освітлення (ЛД), холодного білого відтінку (ЛХБ). Найбільш придатними для використання є лампи теплого білого відтінку, адже вони мають близький до природного спектр випромінювання. Для робочої лампи дуже добре підходять абажури сферичної або конічної форми з неяскравим забарвленням.

Також не менш важливим фактором при виборі настільної лампи є її безпека: потрібно перевірити, чи шнур живлення має достатню довжину, що дасть змогу пересувати лампу у потрібне місце, чи можна повертати плафон для налаштування якісного освітлення.

Важливим моментом є наявність регулятора потужності, який дасть змогу виставити освітлення, яке не буде шкодити зору вашої дитини. Матеріал, з якого виготовлений плафон, – найчастіше пластик або залізо, тому потрібно стежити, щоб пластик був якісним, оскільки може легко поплавитися під дією температури; залізо теж має недолік – можна легко обпектися. Проте якщо обрати світлодіодну лампочку, то можна не переживати, що дитина обпечеться, оскільки вони мають низьку температуру нагріву.

Постає питання: як вибрати лампу для роботи, щоб вона була максимально "зосереджена" на виконанні завдань? Варто звернути увагу на покриття підставки, вона буває глянцевою або матовою. Потрібно віддати перевагу матовій поверхні, оскільки з глянцевою світло буде відбиватися і потрапляти в очі, а також, можливо, відволікатиме вашу дитину від виконання завдань. Необхідно звернути увагу на лампи зі спокійним забарвленням, зокрема білим, зеленим чи жовтим.

Настільну лампу відмінної якості, яка відповідає усім необхідним параметрам, можна обрати в інтернет-магазині "Софія". Є доставка по Україні.