У багатьох людей, які планують встановлювати на даху свого будинку сонячну батарею або вітряк, виникає чимало запитань щодо дозволів, податків на встановлення альтернативних джерел енергії, а також можливості зберегти підключення до центральної мережі електроенергії. Відповідь одна: вам не потрібні жодні дозволи, не потрібно сплачувати податки, а централізовану мережу електропостачання можна зберегти (якщо вона у вас підключена). Та найголовніше – ви не сплачуєте жодної копійки за користування альтернативними джерелами енергії. Залишилось лише вибрати, що для вас краще – сонячна панель чи вітряк?

Поєднання АДЕ в одній системі

Україна знаходиться у зоні комфортного клімату, тут є вдосталь і сонця, і вітру, тому в перспективі, для балансування енергії, реально встановити сонячні батареї і вітрогенератор в одній системі. Але встановлення таких систем коштує дорого, тому спробуємо розібратися, що з АДЕ краще підібрати.

Сонячні батареї (панелі)

Хороші та надійні сонячні батареї зможуть пропрацювати понад 30 років, а при належному догляді навіть більше.

Плюси:

1. Сонячні панелі не мають будь-яких частин, що рухаються, та електроніки.
2. Вони прості в монтажі. Закріпити панель ви можете самостійно лише за допомогою стандартних кріпильних комплектів.
3. Панелі працюють при будь-яких кліматичних умовах завдяки своїй будові – загартоване скло та міцна алюмінієва рама. Все, що їм потрібно, – доступ до сонячного світла.
4. За сонячними батареями дуже легко доглядати. Для того щоб вони не втрачали декілька відсотків обсягу потенційної виробленої енергії, потрібно раз на рік мити панелі звичайним засобом для миття скла.
5. Додатково можна встановити акумулятори підвищеної ємності, які забезпечать енергією (наприклад взимку, у похмуру погоду) на декілька днів.

Вітряки (вітрогенератори)

Вітряк є дуже економічно ефективним. Він виробляє електричний струм завдяки повітряним потокам. Але вітряк варто встановлювати у відкритому доступі та у такий спосіб, щоб уникнути перешкод у його роботі. Але попри усі переваги порівняно з сонячними батареями, вітряк не варто встановлювати у містах.

Плюси:

1. Вітрогенератор виробляє енергію вночі (на відміну від сонячних батарей), адже для цього йому потрібен лише вітер (якого вдосталь навіть взимку).
2. Вітряк найкраще встановлювати у вітряних місцевостях (гори, степи, берег моря, озера, річки).
3. Вітряні генератори здатні виробляти більше енергії.

Купити вітрогенератор для будинку та сонячні панелі можна на сайті компанії "Техно-АС", усі АДЕ сертифіковані. Для детальних консультацій звертайтеся до нас за вказаними на сайті контактними номерами.