Забезпечення герметичності корму – це основна вимога до силосної плівки, незалежно від способу зберігання силосу (в траншеях, ямах чи насипних буртах). Саме завдяки герметичності всередині створюється сприятливе для розвитку молочнокислих бактерій середовище. Без них неможлива ферментація корму за рахунок переробки рослинних цукрів в молочну кислоту.

Плівка для силосування в обов’язковому порядку має відповідати ряду параметрів, які визначають її якість. Ці параметри можна систематизувати та сформувати з них правила вибору плівки.

Перше правило звертайте увагу на міцність!

Кожен фермер знає, що як тільки кисень потрапляє всередину силосу, починається гниття та запрівання корму. Саме тому для укриття потрібно використовувати матеріал, що має максимальну механічну міцність та еластичність. Важливі ці характеристики і при самому процесі укриття, так і під час зберігання. Надзвичайно важливо, щоб матеріал витримував різноманітні зовнішні впливи (наприклад, ходіння по укритій силосній ямі).

Друге правило плівка обов’язково має бути стійкою до ультрафіолету.

Як мінімум протягом року матеріал має забезпечувати надійний захист корму від дії сонячних променів, а також зберігати свої захисні характеристики. Дуже часто з цією метою використовується чорна силосна плівка, яка поглинає зовнішній ультрафіолет та має термін служби від 3-х років.

Третє правило плівка не повинна пропускати повітря!

Багато синтетичних поліетиленових матеріалів мають мікропори, через які можуть проникати молекули повітря. Багатошарові плівки гарантують надійний захист кормів від атмосферного кисню, завдяки чому можна бути впевненим, що корм буде надійно захищений.

Тільки з використанням якісної плівки можливо створити потрібні умови консервації та захистити корм від псування протягом декількох років. Саме тому при виборі такого матеріалу варто бути максимально уважним, щоб зберегти якість заготовленого корму.