Важливим елементом вентилювання приміщення є повітророзподільні пристрої, до яких належать вентиляційні решітки, дифузори, ковпаки, грати та багато іншого обладнання.

Основна функція таких пристроїв полягає у передачі та забиранні повітря. Залежно від типу вентиляційної системи, через повітророздільні отвори у приміщення проникає свіже повітря або ж назовні виходить відпрацьований газовий матеріал, шкідливий для здоров'я. У такий спосіб відбувається регулювання повітря.

Трапляється, що вентиляційну систему з тих чи інших причин неможливо приховати в каналах будови, або ж приміщення надто мале за розміром і не передбачає громіздких вентсистем. Така конструкція виглядає неестетично. І тоді в нагоді стане один з повітророзподільних елементів, що приховає непривабливий отвір в стіні. Ця естетична функція допомагає багатьом дизайнерам.

У повітровод може потрапити пил, дрібне сміття або комахи. Якісна повітророздільна решітка захистить житло чи приміщення іншого призначення та виконає функцію фільтра.

Існує дуже багато різновидів повітророзподільних приладів, отже, і сфера їх використання дуже широка. Вентиляційні решітки та дифузори використовують як в житлових та офісних, так і в громадських та виробничих приміщеннях.

Правильний вибір повітророзподільного пристрою є запорукою якісної передачі повітря. Ось кілька порад щодо вибору решіток:

- визначте тип своєї вентиляційної системи та за способом дії підберіть приточну, витяжну або перетічну решітку;

- відповідно до функціональної необхідності чи проекту дизайну решітку можна помістити на стіну, стелю або підлогу;

- решітка може бути виготовлена з дерева, пластику чи металу – сталі або алюмінію. Тут вибір за вами, якщо немає необхідності в якомусь конкретному матеріалі.

Під час вибору решітки чи дифузора не слід орієнтуватись на ціну, тут саме такий випадок, коли дорожче не означає краще.
Не слід також нехтувати правилами пожежної безпеки – в аварійних ситуаціях повітророзподільні пристрої забезпечують швидку витяжку диму та чадного газу з приміщення, допомагаючи при евакуації.

Іноді є потреба в такому повітророзподільному пристрої як дифузор. Це коротка трубка, приєднана до кожуха вентилятора для того, щоб зменшити швидкість руху повітря на виході з вентилятора і частково перетворити динамічний тиск у статичний; це фізичне явище називається дифузорним ефектом. Дифузор призначений для ефективної та економної роботи осьових вентиляторів. Він буває багатьох видів: виділяють стельові, стельові панельні, вихрові та щілинні дифузори. Великий вибір, чи не так? Але слід пам'ятати, що неправильний вибір дифузора зменшує коефіцієнт корисної дії всього вентилятора.

Повітророзподільні пристрої та вентиляцію високої якості та потужності пропонує компанія "Вентиляційні системи". У нас найкраще обладнання за найвигіднішими цінами!