У каталогах вентиляційної продукції різноманітних фірм та компаній є великий асортимент вентиляторів, систем та комплектуючих. Всі вони варті уваги та застосовуються у різних умовах. у цій статті мова піде про побутовий вентилятор для ванних кімнат - витяжний вентилятор зі зворотним клапаном.

Як було сказано раніше, цей вентилятор підходить для санвузлів та ванних кімнат, невеликих за розміром та зазвичай без вікна. Призначення цих приміщень передбачає високу вологість, і це спричиняє масу проблем. Зокрема, пара, вода осідає на стінах, конденсується на стелі та підлозі, а, як показала практика, звичайні витяжки швидко забиваються та втрачають свою функціональність. У ванній накопичується неприємний запах, з'являються комахи та пліснява з грибком. І, я думаю, не потрібно говорити про шкоду для здоров'я та наслідки, а це позаплановий ремонт, лікування та санітарні заходи...

Покупка якісного та потужного вентилятора зможе позбавити нас від усіх цих проблем, та й ціна буде значно нижчою, ніж описані раніше витрати.

Що ж, власне, таке – витяжний вентилятор? Крім функції витяжки, у ньому наявний ще один цікавий елемент – зворотний клапан. Принцип його дії досить простий – на осі вентилятора закріплюється лопать, що відкривається, коли вентилятор ввімкнений, і, відповідно, закривається, коли вентилятор не працює. Просто і нічого зайвого, зате практично та функціонально.

Клапан захищає кімнату від повітря, вже викинутого в шахту, від запахів із сусідньої квартири, як-от сигаретний дим та запахи з кухні, а також не пропускає комах, пилу та пуху – він просто необхідний у вентиляційних каналах, які швидко забруднюються!

Звичайно, зворотний клапан можна придбати окремо, якщо він сумісний з Вашою вентиляційною системою, а саме з вентилятором.

Є декілька видів клапана, що класифікуються за такими критеріями:

- установка (горизонтальні та вертикальні);
- матеріал (пластик та метал), причому металеві клапани використовуються здебільшого на промислових вентиляторах;
- форма (круглі та прямокутні).

Найбільш поширеним є круглий клапан у формі метелика, також чудовим варіантом для квартир є клапан типу "жалюзі". Лопаті у ньому розміщені горизонтально.

Отже, вибираючи вентилятор для ванни, зверніть увагу, чи є у ньому зворотний клапан та чи хорошої він якості. Це важливо!

У каталозі товарів лідера на вентиляційному ринку України та експортера у країни Європи, Північної та Латинської Америки – компанії Вентс – Ви знайдете багато варіантів для ванної кімнати. І, звичайно, підберете оптимальний варіант, який гарантовано буде якісним та функціональним. Тут Вам допоможуть зробити цей нелегкий вибір!