Для християнської культури надважливе значення мають куполи, їх мають практично всі православні храми. Церковні куполи є символом небес і всередині прикрашаються різноманітними образами Царства Небесного.

Про виготовлення куполів відомо ще з доісторичних часів, проте більш технологічно складні їх почали будувати у часи римської революції, саме тоді вони почали використовуватися у будівництві церков. Найдавнішим є купол, який було виготовлено у 130 році в місті Пантеон.

У часи Ренесансу та Бароко Західна Європа почала інтенсивно будувати храми з куполами, для яких використовувалися залізобетонні конструкції. Куполи в більшості випадків складаються з таких основних елементів:

— верхнє опорне кільце;
— власне оболонка;
— нижнє кільце.

Нижнє кільце здебільшого виготовляють з металу або залізобетону. Оболонка може бути як гладкою, так і складатися з ребристих плит. Виділяють велику кількість видів куполів, що пов’язано зі значною кількістю конструкторських рішень. Зокрема, за формою виділяють:

маківка – він має опуклий вигляд із поступовим загостренням на вершині. Найчастіше такі куполи використовуються у Туреччині та Індії. Ці куполи мають набагато більший діаметр, ніж сама основа, а ширина є меншою за висоту. Доволі часто їх можна побачити і на українських храмах;
овальний купол набув найбільшої популярності у добу Бароко, таку форму використовували відомі архітектори Лоренцо Берніні та Франческо Борроміні;
вітрильний купол нагадує за своєю формою квадратне вітрило, яке знизу закріплене на 4 кутах, а знизу є доступ до повітря;
купол у вигляді парасольки поділений на сегменти за допомогою ребер, які розходяться від центру до основи.

За технологією виготовлення виділяють такі куполи: монолітні, збірні та збірно-монолітні; за матеріалами: металеві, кам’яні, сталеві та ін.

Замовити церковний купол ви маєте можливість у нашому інтернет-магазині за доступною ціною. Як матеріали ми використовуємо нержавіючу сталь, яка є стійкою до впливу різноманітних атмосферних чинників, як-от часті дощі, снігопади, сильні пориви вітру, яскраве сонячне світло. Також задля надання більш естетичного вигляду ми здійснюємо напилення нітрид титаном, тим самим ще й покращуємо експлуатаційні властивості. Наші спеціалісти здійснюють виробництво відповідно до встановлених норм та вимог. Надаємо гарантію на всі наші вироби терміном до 50 років. Для нас важливий кожен клієнт, тому ми завжди враховуємо всі ваші потреби та працюємо за індивідуальним замовленням.