Під час будь-якого будівництва, як індивідуального, так і більш масштабного, не обійтися без підйомно-маневрових пристроїв. Адже піднімати нагору відра з розчином, мішки з цементом чи цеглу – справа непроста. На допомогу приходять лебідки, широкий асортимент яких пропонує компанія «Вінтал-Плюс». Ми маємо великий досвід в розробці, виготовленні і монтажі механізмів для переміщення вантажів, тому обов'язково запропонуємо найбільш пригожий для вас варіант.

Отже, яка лебідка буде оптимальною саме для вашого будівництва? У цій статті ми поговоримо про види таких підйомних механізмів та їх характеристики.

Лебідки – це механізми для переміщення вантажів за допомогою троса і відповідної конструкції. При виборі лебідки насамперед варто визначитися, де і як вона буде застосовуватися, адже кожен вид має свої технічні властивості і можливості.

Найбільш поширеними і затребуваними на будівництві є два види таких пристроїв – лебідка будівельна електрична та лебідка ручна. За призначенням лебідки поділяються на піднімальні і тягові.

Ручні лебідки популярні на невеликих будівництвах, коли будують «для себе». Вони мають доступну ціну і прості у застосуванні. Є барабанні моделі, пристрої важільного типу та черв'ячні лебідки.

Барабанні ручні лебідки мають зубчастий барабан і рукоятку, за допомогою якої намотується трос. Пристої такого типу доволі громіздкі і вимагають надійного кріплення до поверхні. Але вони досить дешеві та водночас продуктивні.

Важільні ручні лебідки обладнані храповим механізмом і ручним важелем, який приводить пристрій у дію. Одним із підвидів є монтажно-тягові пристрої. Така лебідка не намотує канат на барабан, а пропускає його крізь себе. Тяговий механізм може працювати у різних положеннях. Безперечним плюсом є компактність такої лебідки і відсутність необхідності в жорсткій фіксації, що дозволяє використовувати її у різних умовах.

Лебідки черв'ячного типу мають дві шестерні – гвинтову і основну. Основна шестерня кріпиться на барабані і обертається гвинтом. З плюсів – можливість переміщувати вантаж у різних напрямках і компактність, з мінусів – через активне тертя механізм швидко зношується.

Електричні лебідки оснащені електродвигуном, який і приводить механізм в дію. Двигун такого пристрою може мати різну потужність, від цього залежить швидкість роботи та вантажопідйомність. Залежно від габаритних розмірів лебідки, ваги вантажу та висоти підйому підбирається довжина і діаметр троса.

Порівняно з ручними, електричні лебідки мають набагато вищу продуктивність, тому можуть застосовуватися на масштабних будівництвах. Електролебідки теж мають свою класифікацію. Так, виділяють такі види:

малогабаритні, або переносні (мають невелику вагу, компактні, легко монтуються і демонтуються. Максимальна вантажопідйомність – до 1,5 тонни, потребують живлення 220 вольт);
планетарні, в основі роботи закладений планетарний редуктор. Порівняно з попереднім видом, мають більшу потужність. Живлення може бути 220 і 380 В;
— монтажні електричні лебідки найчастіше застосовуються на промислових будівництвах. Вони мають велику потужність і запас троса, але водночас важкі, габаритні і потребують надійного кріплення.

Такий механізм. як лебідка, значно спрощує роботу на будівельному майданчику і підвищує її ефективність. У нашому інтернет-магазині ви можете купити лебідку з різним принципом дії за демократичною ціною. Також ми можемо виготовити механізм згідно з вашими потребами. Гарантуємо якість, надійність і продуктивність нашого обладнання.