Кран-балка – це різновид кранового обладнання, який успішно використовується для вантажопідйомних робіт у критих приміщеннях. Кран-балку застосовують у цехах, складах, на фабриках і заводах, будівництвах і у багатьох інших галузях.

Основними перевагами кран-балок є їхня компактність, порівняно невелика вага і універсальність, що дозволяє їм працювати у важкодоступних місцях, де інше обладнання застосувати неможливо. Таке обладнання встановлюється під стелею приміщення, що допомагає значно економити простір. Керуються кран-балки пультом дистанційного управління.

Кран-балки класифікуються за такими ознаками, як система кріплення, тип приводу, вантажопідйомність, охват території тощо.

За системою кріплення кран-балки поділяються на опорні та підвісні. Підвісні кран-балки можуть успішно застосовуватися у невеликих приміщеннях. Такий тип кранового обладнання пересувається по двохтаврових коліях, які монтуються у стельові плити. Підвісна кран-балка може переміщувати вантажі як горизонтально, так і вертикально. Також є можливість розширити територію роботи крана за рахунок додавання нових консольних ділянок. Єдиний нюанс – таке обладнання має порівняно невелику вантажопідйомність – зазвичай до 5 тонн.

Опорна кран балка має більшу вантажопідйомність – до 10 тонн – і може використовуватися як всередині приміщення, так і зовні. Для роботи обладнання використовуються спеціальні опори (підкрановий шлях), по яких пересуваються ходові колеса. Такий тип кран балок більш надійний і довговічний, однак для продуктивної роботи йому потрібно більше простору.

За типом приводу кран балки поділяються на обладнання:
 з ручним приводом. Такі крани дешевші і простіші в обслуговуванні, однак мають нижчу швидкість роботи;
 з електричним приводом. Кран-балки електричні керуються за допомогою пультів чи радіоуправління. Мають вищу продуктивність і вантажопідйомність, можуть інтенсивно використовуватися тривалий час.

За охватом території виділяють однопролітні, двохпролітні і багатопролітні крани. Зрозуміло, що чим більше пролітів, тим більший об'єм роботи. Один проліт становить від 6 до 15 метрів.

Загалом кран-балки – це універсальне вантажопідйомне обладнання, яке значно спрощує роботу і робить її більш продуктивною. Таке кранове обладнання просте у монтажі та керуванні, не має складнощів у технічному обслуговуванні. Компанія «Вінтал-Плюс» реалізує кран-балки власного виробництва, які мають високу потужність та функціональність. На все обладнання надаємо гарантію, під замовлення можемо виготовити механізм із заданими параметрами. Професійно проводимо монтаж, ремонт і технічне обслуговування вантажопідйомної техніки. З нашим обладнанням будь-яка робота у задоволення!