Створення керамічних виробів – справа непроста і кропітка. Адже, щоб кераміка була міцною і стійкою, потрібно ретельно дотримуватися технологій та етапів виробництва. На допомогу майстру приходить таке обладнання як піч для випалювання кераміки.

Випалювання – це дуже важливий процес, завдяки якому виріб отримує цілісний вигляд: в процесі формується колір і водонепроникне покриття, знижується пористість і підвищується міцність кераміки. Деякі умільці конструюють обладнання для випалу кераміки самостійно, але все ж промислове обладнання володіє кращими технічними можливостями і значно спрощує процес.

Печі для кераміки класифікуються за розташуванням нагрівальних елементів, за типом загрузки, камерного середовища, потужності та іншими характеристиками. Розглянемо детальніше основні типи такого обладнання та його особливості.

За розташуванням нагрівальних елементів печі поділяються на муфельні і камерні. У перших елементи розташовані навколо муфеля – термостійкої камери. В печах другого виду вони містяться всередині камери. Камерні печі мають вищу температуру, тому процес випалювання відбувається швидше, муфельні ж більше підходять для делікатних виробів.

За типом загрузки печі для випалювання кераміки поділяються на горизонтальні (загрузка спереду), трубчасті (вертикальна загрузка) та ковпакові (верхня загрузка, найкращі для габаритних виробів).

Камери печей для кераміки бувають повітряними, вакуумними та із газовим середовищем.

Чим потужніша піч, тим швидше відбувається випалювання, але й більше витрачається енергії. Тому потужність варто обирати із розрахуванням масштабів виробництва.

Печі для кераміки мають різну максимальну температуру, від цього залежить насамперед колір виробу: чим більша температура, тим світліша кераміка.

За типом живлення виділяють газові, електричні та твердопаливні печі, промислове обладнання буває тільки перших двох видів.

Процес випалювання кераміки має кілька етапів, під час яких поступово підвищується температура. Від рівномірності нагріву і вистигання залежить міцність і довговічність керамічних виробів.

Загалом під час вибору печі для випалювання кераміки потрібно враховувати багато факторів: масштабність виробництва, розміри виробів, їх делікатність тощо. Зробивши правильний вибір, ви отримаєте обладнання, робота на якому буде максимально продуктивною.

Обрати оптимальне обладнання вам допоможуть фахівці компанії ПП Дорошенко. Ми вже багато років виготовляємо печі для термообробки, тому знаємо всі особливості цього процесу і специфіку такого обладнання. Ми враховуємо всі нюанси роботи замовника і його побажання. Виготовляємо обладнання за індивідуальним замовленням, тому, звернувшись до нас, ви отримаєте піч, яка вдовольнить усі ваші вимоги.