Пожежа на підприємстві – це надзвичайна ситуація, яка часто тягне за собою непоправні наслідки. Відновити майно, обладнання та приміщення після пожежі – це величезні витрати, що вже говорити про загрозу життю людей… Саме тому дедалі більше підприємств встановлюють систему пожежогасіння, за допомогою якої можна оперативно справитися із займанням і не дати йому розповсюдитися.

Автоматична система пожежогасіння на сьогодні є найбільш ефективним засобом для запобігання пожежі і мінімізації її наслідків. Виділяють кілька видів пожежних систем залежно від вогнегасної речовини та принципу роботи. Поговоримо про це детальніше.

Загалом система пожежогасіння – це складний комплекс, який містить в собі кілька складових: механізми виявлення загоряння, системи сповіщення і обладнання для подачі вогнегасної речовини. Таке обладнання діє згідно із встановленою программою, чим більш удосконалена система, тим більше процесс автоматизований. Загалом алгоритм такий: датчики виявляють місце займання (реагують на зміну температури, задимлення, інфрачервоне випромінювання тощо), вмикається звукове та світлове оповіщення, запускається система димовидалення, і подається вогнегасна речовина. Паралельно посилається сигнал у диспетчерську службу. Також автоматична система пожежогасіння може мати функцію зупинки ліфтів, розблокування аварійних виходів тощо.

У переважній більшості автоматичні системи пожежогасіння розробляються під конкретне підприємство за індивідуальним проектом: враховуються специфіка та умови роботи, масштаби виробництва, кількість персоналу, побажання замовника та безліч інших факторів. Також дуже важливе значення має правильний монтаж і налаштування такого обладнання.

За типом вогнегасної речовини системи пожежогасіння поділяються на водяні, газові, порошкові, аерозольні та пінні. Кожна з них має свої особливості.

Залежно від принципу роботи водяні установки поділяються на спринклерні та дренчерні. Перші призначені для локального пожежогасіння, другі ефективніші при великій пожежі. Такі системи найбільш розповсюджені та доступні за ціною. Їхнім мінусом є те, що вони неефективні при займанні горючих речовин (наприклад, бензину).

Газові установки використовують для гасіння загорянь обладнання, що знаходиться під напругою. Порошкові системи застосовують при всіх типах пожеж, вони універсальні та порівняно недорогі, але і тут є нюанси: вони неефективні при займанні речовин, які можуть горіти без повітря, та при тлінні у глибинних шарах. Також порошок може зіпсувати обладнання, бо вступає у хімічну реакцію з металом. Але найголовніше – порошкові суміші дуже шкідливі для здоров’я людей, тому гасіння може відбуватися тільки після їх евакуації. Подібні характеристики має і аерозольне обладнання.

Пінні автоматичні системи пожежогасіння гасять займання будь-якого типу, безпечні для людей, але мають досить високу вартість.

Як бачимо, до встановлення системи пожежогасіння треба підходити серйозно і ретельно: що буде ідеальним для одного підприємства, зовсім неефективне для іншого. Тому зверніться до спеціалістів, щоб підібрати оптимальний варіант.

Науково-технічне товариство «Елекон» є розробником і виробником обладнання для пожежогасіння. Ми маємо великий досвід у цій сфері і кваліфікований персонал, тому, звернувшись до нас, ви отримаєте максимально ефективну систему пожежогасіння за доступною ціною.