Загальновідомим є той факт, що одним із найважливіших показників фізичних особливостей молока є щільність, або густина. Цей показник найчастіше використовують під час перерахунку молока, яке виражено у кілограмах, задля того щоб визначити, наскільки воно є натуральним. Для того щоб здійснити визначення густини, використовують спеціальне обладнання – ареометри або лактоденсиметри.

Щільність молока – це відношення маси речовини до її об’єму. Густина молока визначається співвідношенням маси молока за температури 20 ºС до маси рівного об’єму води за температури 4 градуси Цельсію. Величина густини цільного молока варіюється у межах 1,032-1,036 г/см3.  Цей параметр безпосередньо залежить від породи корів, кормів, якими їх годують, та умов догляду за ними. Значення густини істотно зростає, якщо зняти частину вершків з молока. У разі розведення молока водою густина зменшується.

Щільність молока є значно вищою відразу після доїння, оскільки за цей проміжок часу значна частка газів вивітрюється, а жир переходить з рідкого в твердий стан. Тому виміри молока проводять тільки після того, як пройшло 2 години після видоювання, та при температурі 15-25 °С.

Щоб визначити щільність молока, потрібно налити до циліндру 150-200 см3 добре перемішаного молока та розмістити його на горизонтальній поверхні. Після цього в циліндр поміщають ареометр до поділки 1030, після чого залишають на 2 хв. Ареометр не повинен торкатися стінок самого циліндру.

Якщо молоко є надто охолодженим, можна підігріти його до 30-40 градусів та знову охолодити до 20. У разі здійснення масової перевірки молока необхідно після того, як вийняли ареометр, дати збігти основній масі молока, після чого швидко перенести його циліндр з новою пробою, не даючи йому висохнути.

Основними чинниками, які значно впливають на точність вимірювань, є:

• недостатньо перемішане молоко або ж занадто сильно збовтане, що таким чином призводить до утворення грудочок жиру та повітряних бульбашок;
• проведення досліджень менше ніж через дві години після доїння;
• наявність різноманітних хімічних та механічних домішок.

Придбати визначник щільності молока ви можете у нашій компанії. Ми реалізуємо обладнання виключно від найкращих світових виробників. Приймаємо замовлення по всій території України. Усе наше обладнання має відповідні сертифікати якості. Надаємо гарантію терміном на 12 місяців. Будемо раді з вами співпрацювати та чекаємо на ваші замовлення.