Для роботи в умовах сьогодення підприємства повинні мати сучасне обладнання і прогресивний підхід до роботи. Це допомагає оптимізувати виробництво, підвищити його продуктивність та мінімізувати людський фактор. Одним із найбільш вагомих винаходів сьогодення є системи диспетчеризації будівель – комплексне обладнання, яке значно підвищує комфортність роботи та її енергоефективність.

Кожна сучасна будівля має безліч інженерних мереж, необхідних для її життєдіяльності. Це освітлення, опалення, водопостачання, інтернет, телефонний зв’язок та інші звичні нам речі. Система диспетчеризації дозволяє контролювати і коригувати їх роботу без затрат часу та залучення додаткового персоналу. Отже, як працюють такі системи?

Варто зазначити, що системи диспетчеризації – це складний механізм, що складається з цілої низки обладнання та програмних продуктів. Така система зазвичай створюється для конкретної будівлі, і подальшій її злагодженій безперебійній роботі передує кропітка робота кваліфікованих інженерів, які володіють певними знаннями і сучасними технологіями. Система диспетчеризації інженерних систем створює і контролює злагоджену роботу інфраструктури будівлі: наприклад, опалення може коригуватися згідно зі зміною пори року та доби, температурою за вікном чи атмосферними опадами. Це допомагає значно знизити витрати коштів і часу. Розумне обладнання запобігає виникненню аварійних ситуацій, а якщо раптом і виникли якісь неполадки, оперативно їх усуває або подає сповіщення на диспетчерський пункт.

Також система диспетчеризації дає можливість моніторити стан конкретної інженерної мережі чи усієї інфраструктури в режимі реального часу. За типом передачі даних системи диспетчеризації будівель поділяються на локальні (надають інформацію про інженерні мережі одного об’єкта) та дистанційні (передають дані на центральний пункт з кількох територіально віддалених будівель).

Управління такими системами є повністю автоматизованим, воно потребує залучення мінімальної кількості людей, що допомагає зекономити на експлуатації обладнання. Але наголосимо, при виборі і розробці такого обладнання важливий індивідуальний підхід, який буде враховувати всі фактори, як-от специфіку будівлі, її площу, особливості тієї чи іншої інженерної мережі тощо.

Науково-технічне товариство «Елекон» відоме як авторитетний і досвідчений розробник систем автоматизації, адже ми працюємо у цій галузі уже понад 20 років і використовуємо найбільш прогресивні технології. При розробці наші кваліфіковані фахівці шукають ефективні та нестандартні рішення, щоб запропонувати клієнту найбільш оптимальне для його діяльності обладнання. Звернувшись у компанію «Елекон», ви отримаєте сучасну та надійну систему диспетчеризації за оптимальною вартістю.