Вакуумне напилення – це технологія, яка набуває дедалі більшої популярності. Що ж це таке та як відбувається такий спосіб напилення – розглянемо разом.

Вакуумне напилення здійснюється методом перенесення часток речовини, яка напилюється, на поверхню певної деталі. Напилення відбувається за прямолінійними траєкторіями. Такий процес може здійснюватися за допомогою дифузійного або конвекторного переносу. Процес вакуумного напилення передбачає нанесення плівок поверхней певної деталі чи виробу в умовах вакууму. Такий процес ще називають булатуванням. Утворений вакуум, потрібний для досягнення напилення, – 10-1 • 10-7 Па.

Сфер застосування технології на сьогодні є дуже багато: її використовують при виготовленні напівпровідникових мікросхем, гібридних тонкопровідникових схем, акустичної електроніки, а також для металізації виробів зі скла та пластмаси. Окрім цього, методом вакуумного напилення можна наносити метали, сплави та різні хімічні сполуки. Також дуже поширеним є покриття металевих виробів (куполів храмів та церков, вивісок, сувенірів, художніх виробів.

В основі процесу булатування – прямий потік частинок, які переносяться на певну поверхню, а також їх конденсація. Увесь процес має кілька стадій:

• перехід від конденсаційної фази матеріалу в газову;
• перенесення молекул в газоподібній формі на поверхню;
• конденсація молекул на поверхню;
• формування плівки.
 
Ефективність напилення часточок нітрид титану залежить від температури поверхні, енергії, яка затрачається для процесу, та хімічного складу покриття (плівки) й самої деталі. Молекули при вакуумному напиленні можуть адсорбуватися або відбитися від поверхні. Тому вакуумне напилення – досить клопіткий та енергозатратний процес. Це впливає і на ціну напилення таким способом. Однак слід зазначити, що вакуумне напилення підвищує міцність металів та сплавів. Окрім гарного "золотого" вигляду, вироби, покриті нітрид титаном, є стійкими до негативних зовнішніх впливів та мають експлуатаційний термін до 50 років.

Наша компанія пропонує Вам послуги з напилення нітрид титану методом булатування. У нас Ви можете замовити напилення для оформлення елементів інтер’єру, біжутерії та рекламних конструкцій, також здійснюємо виготовлення титанових виробів з покриттям під золото. З асортиментом продукції Ви можете ознайомитись у нашому "Каталозі товарів". Такий ефект часто можна зустріти у церквах та храмах – куполи та церковне начиння мають приємний золотий колір та створюють відповідну атмосферу.

Приймаємо замовлення по всій території України. Гарантуємо високу якість та демократичні ціни!