Килимарство зародилося ще у кочових тюркських племен. Килими були необхідним предметом в оселях кочівників. До цих пір килим залишається однією з умов затишного будинку.

Килими і ткацтво килимів – це один з елементів тюркської культури. Турецькі килими в будь-якій історичній епосі славилися у всьому світі різноманітністю орнаментів і особливостями техніки ткацтва.

У період імперії Великих Сельджуків ткачі килимів виробили властивий тільки їм стиль і мотив орнаменту. До періоду становлення Османської імперії тюркським килимах був властивий геометричний і рослинний орнамент. Однак у часи Османської імперії, приблизно з XVI століття під впливом завойованих нових територій орнамент турецьких килимів почав змінюватися. Особливо на стилі турецького килима позначився вплив культури Тебріза і Каїра.

В цей час турецькі килими для себе відкрила і Європа. Багато європейських палаців і будинків багатіїв стали прикрашати килимами. З'явилися музеї килимів.

Після розпаду Османської імперії килимове мистецтво продовжувало розвиватися, кожен регіон розвивав особливу техніку ткацтва.

В сучасності ручну працю замінили верстатами, але принцип залишився тим же. Ручну роботу застосовують тільки у виготовленні дуже дорогих килимів.

У наші дні туристи з усього світу хочуть відвідати музеї килимів і палаци, чиї інтер'єри прикрашені килимами, а також їдуть купити оригінальні килими в такі відомі місця, як Критий ринок Стамбула або Ефес, Каппадокія, Ушак.

Зараз Туреччина пропонує килими на будь-який смак і гаманець: з натуральної шовкової, бавовняної або вовняної нитки і натуральних барвників або синтетичної нитки і штучних барвників.