Основним призначенням гомогенізатора є здійснення обробки молока та інших рідких молочних продуктів. Гомогенізацію здійснюють для виготовлення молочних продуктів, які мають тривалий термін зберігання. У процесі роботи такого устаткування здійснюється подрібнення жирових кульок на дрібніші, що своєю чергою сприяє більш рівномірному розподілу жиру. Це забезпечує одноріднішу консистенцію, сприяє більшій стійкості до відстоювання жирів та виникнення процесів окислення.

У процесі роботи молочні продукти під досить високим тиском та швидкістю проходять через гомогенізуючу голівку. Ступінь тиску можна регулювати за допомогою гвинтів, які, власне, змінюють розмір щілини. Саме від рівня тиску залежить те, як будуть подрібнені частинки. Відповідно, на першому етапі відбувається процес гомогенізації, а на наступному – подрібнення жирових кульок, які виникли під час першої стадії.

Гомогенізатори поділяють на ультразвукові, клапанні, дискові та відцентрові. Найбільшого поширення набули клапанні гоменізатори, які складаються з насоса, запобіжного клапану, захисного кожуха, гомогенізуючої голівки та регулятора тиску.

Ефективність гомогенізатора визначається його робочим тиском, температурою, а також швидкістю проходження через гомогенізуючу голівку.

Вкрай важливою є температура молочних продуктів під час цього процесу, оскільки вона є однією з визначальних та впливає на результативність роботи. У разі якщо знижувати температуру, підвищується в’язкість молока, утворюються різноманітні скупчення жиру та відбувається їхнє відстоювання. Більшість нормативних документів свідчить, що оптимальною є температура 60-65 градусів, допускається незначне її підвищення на 5-7 поділок.

Основними перевагами від здійснення гомогенізації молочних продуктів є:

— поліпшення текстури (однорідності) молока, вершків, зокрема, кольору, смаку та жирності;
— більша стійкість у процесі зберігання;
— кисломолочна продукція є більш однорідною та не має згустків;
— при зберіганні згущеного молока не відокремлюється жирова частка, що сприяє його тривалому зберіганню та збереженню смаку.

Придбати гомогенізатор високого тиску можна на сайті інтернет-магазину «Колізей 21». Ми з надзвичайною уважністю слідкуємо за новинками у галузі лабораторного обладнання. У нас представлено величезний асортимент устаткування для різноманітних потреб. Приймаємо замовлення по всій Україні за вигідними цінами. Будемо раді з вами співпрацювати та чекаємо на замовлення.