З давніх-давен рушник посідає особливе місце в українських домівках. Але не звичайний рушник, яким ми звикли користуватися щоденно, а вишиваний. Наші предки вважали, що вишиваний рушник має особливу силу. Саме тому до його виготовлення ставилися дуже відповідально. Насамперед вибирався візерунок, який за давніми віруваннями мав своє особливе значення. Існує думка, що основою філософської системи української вишивки є трикратні знаки-символи: земля, вода, сонце. Та як результат їхнього співіснування та взаємодоповнення – дерева, квіти, зілля, птахи та зоряне небо.

Вважається, що українська вишивка надзвичайно багата на орнаменти. Найбільш притаманні для нашої народної вишивки такі типи орнаменту:
• рослинний, який полягає у зображенні окремих елементів рослинності;
• антропоморфний (зображення фігур людей);
• зооморфний – це зображення тваринного світу;
• геометричний – складається із геометричних елементів та фігур.
Орнаментальне розмаїття свідчить про духовне багатство українського народу.

Науковці обстоюють думку, що слово "рушник" походить із старослов'янської мови, де існувало слово "руш", яке співвідносилось із словом "валити", тобто руйнувати, рвати щось. Як наслідок, рушник – це клапоть полотна, який відірвано від загальної матерії.

Раніше вишивали на спеціальному полотні. Зараз вишивку можна виготовити на будь-яких тканинах: конопляних, лляних, бавовняних, шовкових, шерстяних. Зустрічаються навіть вишивки на полотнах із натуральної шкіри. Крім натуральних тканин, використовуються штучні та синтетично-змішані тканини.

Існують різноманітні способи вишивання, але найпопулярнішим залишається вишивання хрестиком. Вишиті рушники хрестиком супроводжують українські родини. Ним користуються під час народження, одруження, проводів у далеку дорогу та під час зустрічі гостей. Вишитим рушником у православній релігії покривають ікони, перед якими вінчаються молодята. Після обряду подружжя забирає їх додому і чіпляє на видному місці разом із рушниками.

Рушники оспівувалися у поезіях, народних піснях. Відома нам усім "Пісня про рушник" Андрія Малишка, де оспівана роль рушника як оберегу та талісману. Тарас Шевченко із усією своєю мудрістю наголошував, що із українського рушника промовляє душа нашого народу.

На сьогодні вишивані рушники не втрачають своєї актуальності. Це ремесло продовжує розвиватися. Українці досі використовують вишивані рушники під час важливих подій, адже вони є справжніми оберегами для кожної української родини.

Майстерня художньої вишивки Кирюшків – скарбниця українського вишивання! У нас ви можете замовити традиційний одяг українців – вишиванки – на будь-який смак. Переглянути весь наш асортимент товарів ви можете на сайті компанії. Для уточнення деталей та оформлення замовлення звертайтеся за контактними номерами.