Вишивка вже віками є улюбленим способом оздоблення. У минулому, де люди не мали змоги придбати багато одягу, так само мали кілька робочих сорочок і, звичайно, святкових, які одягали зазвичай до церкви або на урочисті події. Ця святкова сорочка була особливою, адже на ній вишивалися орнаменти, які, вважалося, оберігатимуть її власника.

Протягом тривалого часу вироблявся особливий, власне український стиль вишивання, визначались улюблені кольори, техніки, малюнки та композиції.

У часи, коли люди мали особливий зв'язок із природним світом (рослинами, тваринами, небесними світилами), символами земного та небесного вони писали свою долю, карбуючи її на полотні. Вони вимальовували сакральні давні знаки як заклинання та обереги для своєї сім'ї та усього народу. Тож візерунки, що красуються на ваших речах, – це не просто собі малюнки, а неповторні символи, які несуть у собі певну інформацію та особливий зміст.

Із розповідей старожилів відомо, що вишивання було сакральним обрядом, до якого ретельно готувалися. За цю роботу не можна було братися, якщо в душі чаїлася образа, а в голові погані думки. Вважалося, що вишита річ переймала ту енергетику, з якою її виготовляли.

Цікавим є те, що жінки намагалися створювати власний візерунок, у який закладали особливий зміст. Вони володіли мовою орнаментальних знаків. Знаючи їх, жінки створювали обереги для себе та своєї родини. Причиною індивідуальних та неповторних орнаментів було те, що скопіювати чужий малюнок вважалося перекласти на себе чужу долю.

Вишивання було своєрідним магічним ритуалом, який давав змогу виразити власне бачення та світовідчуття. Кожний елемент вишивки не є випадковим, він є невід'ємною частиною вишиваного письма.

Чоловіча вишита сорочка відрізнялася особливістю орнаментів, адже вишивку здійснювали кохані дружини та люблячі матері. Одним із перших візерунків на чоловічій сорочці було коло. Воно є символом сонця, означає безмежну життєву енергію. Квадрат символізує гармонію та порядок. Ромб пророкує плодючість. Трикутник – це символ вічного життя. Сорочки із "ключовими" символами здатні оберігати людину від негативних впливів.

Символом чоловічого начала є восьмипроменева зірка, яка часто зустрічається на вишитому одязі. Елемент "кривий танець" символізує гармонію буття. Символіка листя хмелю вважається молодіжним знаком, який означає розвиток і молодечий запал. На чоловічих вишитих сорочках також можемо зустріти орнамент дубового листя – він символізує чоловічу силу та непереможність. А маки мають здатність захищати від зла.

Чоловіча вишита сорочка – це не лише елемент гардеробу, а й талісман, який приносить успіх та захищає від зла.

Величезний вибір вишитих сорочок Ви знайдете у майстерні художньої вишивки Кирюшків. Все найкраще для Вас! Звертайтеся, будемо раді вашим замовленням!