Від першого дня життя немовляти мати розмовляє зі своєю дитиною, незважаючи на те, що діалогу, звичайно, не вийде. Дехто починає це робити тоді, коли дитина знаходиться ще в утробі матері. Одні вважають це абсурдом, інші ж впевнено підтримують позицію розмовляючих. Що ж, спілкуватися з дитиною можна будь-коли, хоч і вона ще добре не розуміє значення сказаного, але прекрасно розпізнає голоси. Саме тому обізнані жінки намагаються дати змогу якомога швидше звикнути до їхнього голосу. Деякі з них дають своїм немовлятам слухати класичну музику, аби змалку прищепити почуття слуху та любов до прекрасного. З цієї ж причини дітям читають книги. Читання вголос – це не тільки спосіб більшого зближення з дитиною, а й розвиток пам'яті, уваги та уяви Вашої малечі. Під час процесу читання або говоріння з дитиною відбувається процес знайомства із новими звуками, словами. Батьки повинні пам'ятати, що так здійснються перші кроки до навчання та успіху дитини.

Психологи рекомендують якомога раніше починати читати дитині. З приводу цього існує дві думки. Одні науковці наполягають на початку читання з народження, а інші вважають, що інтерес до книжки може виникати не раніше ніж у віці 4-6 місяців, адже тоді мозок дитини вже достатньо розвинений. Не важливо, прибічником якої гіпотези Ви є, головне пам'ятати, що дитина отримає масу задоволення від оповідок, казок, пісень у Вашому виконанні в будь-якому віці.

Помилково вважати, що короткотривале читання не здійснює розвивального впливу. Адже обсяг отримування інформації збільшується з віком, коли дитина стає більш посидючою, а її увага більш стійкою. Тож не обов'язково читати всю історію від початку до кінця. Розділіть її на частини, якщо бачите, що увага дитини починає розсіюватися.

Кольорові ілюстрації та цікаві рими можуть пробуджувати у малюка спроби обговорення побаченого чи почутого. Тож книги можуть стати прекрасним матеріалом до заохочення розмовляти. Крім того, варто запитувати дитину про те, що вона бачить на малюнку. Поясніть невідомі слова, попросіть повторити їх Вашу дитину. Це буде фактором впливу на розвиток її словничка.

Пам'ятайте, що саме Ви здатні прищепити любов до книги, якщо покажете свою охоту до читання. Варто охайно перегортати сторінки, правильно тримати книгу, адже Ви є об'єктом наслідування. Це привчить дитя правильному поводженню із усіма книжками.

Якщо у Вас немає можливості піти до книжкового магазину, Ви можете замовити книгу поштою, і Вам доставлять її прямісінько додому, що дуже зручно, адже Ви економите свій час, який можете витратити на забавляння своєї дитини або ж на відпочинок, якого іноді так потребують матері.