Вишиті бісером вироби у моді уже кілька років. Бісером вишивають картини, одяг, аксесуари, роблять з нього прикраси та багато інших цікавинок. Бісер здатний надати індивідуальності та оригінальності найпростішій речі, головне – правильно його підібрати. У цій статті ми поговоримо, яким буває бісер, за якими ознаками його вибирати та де його вигідно купити.

Найвідоміші країни-постачальники бісеру – Китай, Тайвань, Японія і Чехія. Найдешевшим варіантом є китайський і тайванський бісер. Він виготовлений з пластику і досить крихкий. Крім того, дешевий бісер зазвичай погано відкалібрований, бісеринки різного розміру і форми, зустрічається багато бракованих. Пластиковий бісер часто розламується у роботі, тому його треба брати із запасом. А ще така вишивка може з часом втрачати насиченість кольору і виблякати. Таку продукцію можна брати для навчання, коли ви тільки вчитеся вишивати чи плести з бісеру. Для більш складних і якісних робіт варто обрати дорожчий бісер.

Своєю якістю та відмінним зовнішнім виглядом відомі японський і чеський бісер. Такий бісер робиться зі скла, тому значно стійкіший і кращий у роботі. Японський бісер досить дорогий, тому його використовують для найбільш складних виробів. А найбільш популярний серед майстринь чеський бісер, що має більш демократичну ціну.

Бісер виробництва Чехії дуже міцний і стійкий, він надовго зберігає яскравість і насиченість, ба більше, такі речі можна навіть прати у пральній машині. Чеський бісер – це ідеальне співвідношення ціни та якості, тому це відмінний вибір для рукоділля. Такий бісер є різних розмірів, що допомагає вибрати оптимальний матеріал залежно від поставленої мети. Дуже зручною перевагою є нумерація бісеру за кольорами: знаючи потрібний номер бісеру, ви без проблем підберете бажаний відтінок.

Варто знати, що бісер також відрізняється за прозорістю і забарвленням. Зокрема, виділяють прозорий бісер, що добре пропускає світло, напівпрозорий і непрозорий. Є дуже багато різновидів бісеру за забарвленням: із окрасом всередині, хамелеон (різні кольори всередині і зовні), смугастий тощо. Бісер буває матовий і глянцевий, металізований, з райдужним покриттям – асортимент просто вражає.

Зазвичай до схем для вишивання додається інструкція, де вказано номери потрібного бісеру та його кількість, що значно полегшує підготовку до роботи. Якщо ж ви не знаєте, який бісер обрати і скільки його потрібно, звертайтеся до фахівців інтернет-магазину «Візерунок». Ми пропонуємо чеський бісер купити дешево і з доставкою по Україні. Маємо величезний вибір кольорів і розмірів бісеру, також за вашим бажанням можемо підібрати його до будь-якої вишивки. Ми ретельно підбираємо бісер за відтінками і пропонуємо тільки високоякісний матеріал, щоб ваша робота була бездоганною. Послуга підбору безкоштовна. «ВізерунОК» – це Ваше ідеальне рукоділля!