Кольпоскопія це гінекологічна процедура, яка дозволяє здійснити повне обстеження вульви, піхви та шийки матки. Така процедура здійснюється за допомогою спеціального приладу, який називається кольпоскоп.

Кольпоскопи бувають різними за своїми характеристиками, однак їх використовують для профілактики та діагностування гінекологічних або онкозахворювань, зокрема:

• післяпологове обстеження;
• запалення шийки матки;
• ерозія;
• лейкоплакія;
• кіста;
• поліпи цервікального каналу;
• виявлення кондилом або генітальних бородавок;
• передракові зміни тканин вульви, піхви або шийки матки;
• рак вульви або піхви;
• рак шийки матки.

Часто кольпоскопія супроводжується біопсією – видаленням шматка уражених тканин для детальнішого дослідження. Зазвичай таке обстеження здійснюється при наявності пухлин.

Види кольпоскопів

Гінекологічні кольпоскопи мають свої види та особливості. Їх розрізняють за комплектацією, якістю зображення, ступенем збільшення, можливостями джерел світла і т. п. Існує 3 види кольпоскопів – відеокольпоскопи, цифрові відеокольпоскопи та оптичні кольпоскопи.

1. Відеокольпоскопи. Вони дозволяють отримати дуже точне та якісне зображення кольорової картинки. Завдяки спеціальним відеокамерам можна досягти кореції білого кольору, а також вони володіють великою роздільною здатністю, що і забезпечує високу якість зображень. Завдяки відоколькопоскопу можна здійснити детальне обстеження навіть на мікрорівні. Також особливістю апарату є те, що він дозволяє передавати усю інформацію на ПК, при цьому зображення може транслюватися "в прямому ефірі" на кількох моніторах. Це дозволяє здійснювати обстеження кільком лікарям одночасно або проводити практичні заняття для студентів.

2. Цифрові відеокольпоскопи дозволяють здійснювати обробку, збереження та архівацію інформації, отриманої під час обстеження. Також за допомогою таких приладів можна здійснювати аналіз та порівняння результатів дослідження, отриманих у різний час. Завдяки цьому можна здійснити моніторинг поточного стану та спостерігати за впливом лікувальних процедур.

3. Оптичні кольпоскопи є найбільш використовуваними. Вони дозволяють здійснювати дослідження великих ділянок завдяки збільшенню зображення. Бінокулярна оптика, встановлена в кольпоскоп, а також наявність змінних окулярів дозволяє отримати об’ємне зображення досліджуваної ділянки. Комплектуються такі кольпоскопи потужними джерелами світла, що дозволяє здійснити ретельний огляд. Оптичні кольпоскопи зазвичай виготовляють зі штативами. Таке пристосування забезпечує лікарю свободу рухів. Кольпоскопи цього типу можуть комплектуватися по-різному. Проте існує два суттєвих недоліки таких приладів: по-перше, у досліджені може брати участь лише один фахівець, по-друге, отримані дані неможливо зберегти.

Отже, як бачимо, аби здійснити кваліфіковану та точну діагностику стану статевих органів у жінок, необхідний кольпоскоп. Вони бувають кількох видів, та кожен з них володіє певними характеристиками, які підходять для загального або детального огляду.

Наша компанія пропонує Вам відеокольпоскопи або кольпоскопи, які допоможуть зробити повний огляд вульви, піхви та шийки матки. Вони мають ергономічний дизайн та за своїми характеристиками не поступаються дорогим аналогам закордонного зразка. Замовити кольпоскопи Ви можете на нашому сайті або звернувшись до наших менеджерів за контактними номерами.