Для традиційних українських урочистих подій властивим було використання рушників. Особливо це стосувалося весілля, на яке потрібно було мати до 30 рушників.

Благословення від батьків виражалося рушником, яким покривали ікони. Такий обряд зберігся до сьогодні та активно використовується сім'ями, які поважають українські традиції.

Наступний рушник використовувався під коровай, який зараз дехто замінив білосніжними скатертинами. Ще одним вишиваним рушником пов'язували руки молодят як символ їхньої єдності навіки.

В українців рушник асоціюється з добробутом та благополуччям. Прийшовши у будинок чоловіка, дружина мала принести із собою вишитого рушника, який також часто використовували для прикрашання домівки, щоб зробити її затишнішою та чепурнішою.

Два рушники пов'язували навхрест на старосту. Один рушник зі сторони молодого, як знак того, що йому довірили представляти інтереси нареченого, просити руки коханої. А інший від молодої, як подяка йому. В окремих населених пунктах так роблять і сьогодні.

Рушники із вишитими весільними символами використовувались для прикрашання святкової зали: стін та столів.

Для сучасного весільного обряду потрібно чотири рушники: вінчальний, для ікон, союзний рушник та підкоровайний.

Вінчальний рушник. На ньому молоді стоять під час вінчання, центр вишитого вінчального рушника вважається Божим місцем. Для такого випадку рекомендують вибирати рушники з геометричними та рослинними орнаментами. Вважається, що вінчальний рушник головний і має силу впливати на долю новоспеченої родини.

Союзний рушник. Його прийнято вважати символом єдності двох сердець. Під ним два життя єднаються в одне. На ньому можна вишивати побажання молодятам.

Рушник під коровай. Такий рушник ще називають на хліб, на сіль. На ньому лежить весільний коровай, яким батьки зустрічають закоханих після церковної церемонії. Такі рушники можна прикрасити квітковими орнаментами або вишивкою птахів, що символізують молодят та щасливе майбутнє.

Божник. Цим рушником покривають ікони наречених. Це можуть бути батьківські рушники або вишиті спеціально для них. Характерною ознакою таких рушників є яскравість та багатство вишивки. Їх молодята отримують на радість та щастя.

Якщо повністю йти в руслі традицій, то вінчальний рушник за можливості краще вишивати самостійно, інші ж варто замовити, адже це неймовірно копітка праця, яка потребує затрат сили, енергії та часу. Багато хто замовляє і вінчальний рушник, але вибирає орнамент самостійно, адже саме в ньому криється сила.

Весільні рушники можна замовити у майстерні художньої вишивки Кирюшків, адже тут є можливість вишивання орнаменту за Вашими ескізами. Звертайтесь!