Ті, хто займаються вирощуванням соняшника, знають, що це досить прибутково. Розглянемо деякі аспекти, якими не варто нехтувати під час вирощування цієї культури.

Перше, на що слід звернути увагу, – це сівозміна. Якщо Ви не хочете мати зайвого клопоту під час вирощування соняшника, то варто чергувати місце його посіву. Кілька років поспіль сіяти соняшник на одному місці не рекомендується, адже наслідком можуть стати збудники хвороб рослини, поява небажаної рослинності, яка заважатиме росту посіяної. Це спричинить додаткові силові затрати: потрібно буде видаляти зайву рослинність та додатково обробляти соняшник від шкідників, що обумовлює ще й фінансові витрати. Для сівозміни цієї культури найкраще підходить кукурудза, картопля або ж озима пшениця.

Значну увагу перед посівом варто приділити належному обробітку ґрунту, який передбачає викорінення бур'яну, підготовку землі до посіву, що передбачає створення найкращих умов для проростання насіння. Вручну землю майже ніхто не обробляє, особливо якщо це великі площі. Для обробітку землі застосовують борони та культиватори. Вони пом'якшують землю, роблять її чистою. Вважається, що для посіву соняшника грунт повинен бути достатньо зволоженим, щоб насіння якнайшвидше пустило пагінці.

Частоту посіву обирають залежно від сорту чи гібриду соняшника. Такі рекомендації можуть надавати продавці насіння, адже вони знають особливості їх вирощування.

Важливим аспектом успішної врожайності є якісне повноцінне підживлення рослини. Вона потребує таких речовин, як азот, фосфор, калій, бор. Недостатня кількість останнього може призводити до зниження урожаю та зменшення кількості олії в насінні.

Не запізнюйтесь із збором урожаю. Ті агрономи, які збирають урожай пізніше визначеного терміну, втрачають певний відсоток урожайності.

Щоб урожай був максимально великим та якісним, необхідно висівати тільки якісне насіння. Перевагу краще віддавати сертифікованому насінню, що дає Вам гарантію якості. Його можна придбати у ПП "Агроспецпроект", яке має багаторічний досвід на ринку сільськогосподарської продукції. Ми забезпечуємо українських аграріїв насінням з високим генетичним потенціалом та значною продуктивністю. Тут Ви можете придбати сортове насіння соняшника оптом, яке характеризується високою якістю та вигідною ціною. Цінова політика підприємства максимально орієнтована на український сільськогосподарський ринок.

Дотримуючись вищезазначених рекомендацій, Ви зможете успішно виростити соняшник із високим рівнем урожайності, що принесе Вам не тільки значний прибуток, а й задоволення від успішно виконаної справи.