Зазвичай міська квартира не передбачає багато простору, тому, плануючи її дизайн, варто підбирати меблі, які зможуть виконувати кілька функцій і водночас будуть компактними та зручними. Особливо складно правильно вибрати спальне місце. Перед багатьма постає дилема: вибрати диван чи ліжко? Обидва варіанти мають свої плюси та мінуси, але є ще одне рішення, яке буде дуже вдалим для невеликих приміщень, – це тахта.

Такий варіант м'яких меблів, як тахта, вперше з'явився в країнах Азії і був призначений для денного відпочинку. В початковому варіанті тахта — це невеличкий диван, односпальний або полуторний, без механізмів трансформації або з їх найпростішими варіантами. Поступово цей різновид меблів вдосконалювався, і зараз на ринку представлений надзвичайно великий асортимент у різних модифікаціях — тахта двоспальна та односпальна, варіанти для підлітків, зі спинками і без, з ящиками для білизни та можливістю трансформації тощо. Сучасна тахта набагато краще, ніж звичайний диван, пристосована для сну: вона має рівний і пружний матрац, на якому дуже зручно спати.

Як вибрати найкращий варіант і на що звернути увагу? Найважливіший критерій — це міцний і стійкий каркас, найкраще, якщо він буде з натурального дерева. Зазвичай в основі тахти лежать пружинні блоки, від якості та конструкції яких залежить зручність, функціональність та довговічність виробів. Як постійне спальне місце можна купити тахту з ортопедичним ефектом. Зверху на пружинний блок кладуть наповнювач: це може бути пінополіуретан, латекс, кокос тощо. Звичайно, простому покупцеві ці дані нічого не скажуть, тому рекомендуємо зробити так: присядьте на вибрану тахту і спробуйте «попружинити», оцінюючи, як швидко наповнювач повертає форму і його пружність загалом. Для підвищення зручності можна придбати додатковий матрац.

Обивка тахти може бути з найрізноманітніших матеріалів, як натуральних, так і синтетичних (жаккард, велюр, флок, натуральна і штучна шкіра тощо), а може взагалі бути комбінованою. Головне, щоб матеріал був легким у догляді та стійким у експлуатації. Також варто вибирати немазкий колір, щоб не витрачати часу та сил на затирання плям.

Тахта може бути звичайною і кутовою: перший різновид схожий на стандартний диван, а другий має задню та бокову спинку (зазвичай ви можете вибрати, з якої сторони вона буде розташовуватися).

Огляньте тахту з усіх сторін, чи немає перекосів або кривих швів, чи стійкі та надійні ніжки. Перевірте роботу механізмів: якщо тахта розкладна, зробіть цю операцію кілька разів. Переконайтеся, що висувна частина тахти не виїжджає в складеному вигляді. Також оцініть, чи підходить тахта вам за формою та габаритами.

Якщо ви хочете купити зручну та надійну тахту за доступною ціною, найкращі пропозиції ви знайдете у меблевої фабрики «Віка». Ми реалізуємо меблі власного виробництва, які мають сертифікати якості та повністю відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Пропонуємо бюджетні варіанти в широкому асортименті та виготовлення нестандартних меблів на індивідуальне замовлення. У нас ви знайдете меблі своєї мрії за найкращою ціною!