Для початку з'ясуємо, що ж таке маркування. Це процес, що передбачає нанесення на товар чи упаковку відповідного тексту, умовних позначень або малюнків, які несуть певну інформацію про товар та виробника. Маркування необхідне для того, аби покупець міг одразу зорієнтуватися, що саме перед ним, які властивості у товару та інформацію про виробника. Звісно ж, ніхто не хоче купувати продукт невідомого походження. Маркування товарів виконує не тільки інформативну, а й кілька інших функцій, як-от ідентифікаційну, мотиваційну та емоційну. Все залежить від того, про який вид маркування йдеться.

Виробниче маркування передбачає нанесення виробником текстової інформації, умовних позначень або малюнків безпосередньо на товар або упаковку. Найбільше тут задіяна мета проінформувати покупця.

Торговельне маркування також може наноситися на товар, його упаковку, товарні або касові чеки. До інформативної мети додається ще й мотиваційна: яскравий вигляд може привернути увагу клієнта та спонукати його зробити покупку.

Необхідність маркування обумовлена потребами споживача, які захищає Закон України "Про якість та безпеку харчових продуктів та продовольчої сировини". Саме у цьому документі встановлені відповідні правила, які стосуються торгового маркування. Проте маркуються не лише харчові продукти, а й товари промислового призначення. Загальна мета маркування усіх товарів – донесення інформації до споживача. Кожен покупець має право на цю інформацію, яке зазначено у статті 15 "Право споживача на інформацію про продукцію" Закону України «Про захист прав споживачів».

Основними вимогами до маркування товару є чіткість і доступність, що дає можливість легко отримати необхідні дані про товар.

Ось які символи можуть міститися на упаковці:

ідентифікаційні знаки, які розміщуються згідно з нормами, що встановлені законом;
маніпуляційні знаки несуть інформацію про особливості експлуатації, транпортування та зберігання товару. Це можуть бути застережні знаки про обережне ставлення до такого товару;
— можливе нанесення знаків, які позначають матеріал, з якого виготовлена упаковка;
— екологічні знаки
, які несуть інформацію про нешкідливість предмета для навколишнього середовища.

Маркування може бути у вигляді етикетки, вкладиша, ярлика, контрольної стрічки, бірки, клейма, штампу та інше.

Ефективно вирішити завдання в галузі маркування продукції та її пакування Вам допоможе ТОВ НВП "Регіон-сервіс", яке з 1998 року виготовляє і обслуговує маркувальне обладнання та є єдиним виробником у цій галузі в Україні. Крім того, компанія займається постачанням і сервісним обслуговуванням маркувальних принтерів наших партнерів. Великий досвід дозволяє виконувати роботи на найвищому рівні. Звертайтеся за допомогою до нас, і ми з радістю Вам допоможемо!