Сонячні батареї можуть перетворювати енергію сонця в електричну енергію. Важливо те, що ця енергія є екологічно чистою, оскільки відсутні жодні шкідливі випромінювання та викиди. Таке джерело енергії є досить надійним, проте одним із суттєвих недоліків є непостійний характер: у разі похмурої погоди генерація енергії доволі сильно знижується. Найчастіше альтернативні джерела енергії використовують разом із традиційними джерелами.

Більшість людей вважає, що монокристалічні сонячні батареї є набагато кращими за полікристалічні. Проте чи дійсно це так, спробуємо розібратися. Додамо, що також існують і тонкоплівкові сонячні батареї.

Основною особливістю монокристалічних батарей є те, що вони мають набагато більшу ефективність порівняно з полікристалічними. Монокристалічне устаткування потрібно розміщувати на обмеженій площі. Однак вартість монокристалічних батарей є набагато вищою за вартість полікристалічних – це відомо практично кожному.

Якщо звертати увагу на зовнішній вигляд сонячних батарей, то ви одразу помітите, що монокристалічні батареї мають більш однорідний колір, оскільки кристал базується на одному зерні. Також в них заокруглені кути. Полікристалічні зазвичай мають квадратну форму та досить неоднорідну структуру, оскільки використовують кристали різних розмірів та форм з додатковими домішками. Для тонкоплівкових батарей є характерним використання тонких шарів кремнію, який напилюють на скло або фольгу у вакуумних умовах.

Основним показником, на який обов’язково необхідно звернути увагу, є ефективність їхньої роботи. У монокристалічних батареях цей показник становить 23 %, його досягнуто саме завдяки високому рівню очищення кремнію. ККД полікристалічних батарей – 18 %, оскільки вони мають різні домішки, тому зменшується робоча площа батареї. Найнижчий показник мають тонкоплівкові моделі: це пов’язано із розміром панелей.

До основних переваг монокристалічних батарей належать:

• високі показники ефективності;
• надзвичайна компактність;
• тривалий експлуатаційний період – мінімум 25 років.

Недоліком є досить висока вартість.

Полікристалічні батареї вартують порівняно недорого, проте мають велику кількість недоліків, зокрема низьку ефективність роботи; набагато більший розмір, тому потребують більшого простору; чутливість до надто високих температур, що відображається на терміні їхньої служби.

Монокристалічні сонячні батареї ви можете замовити у компанії SolarKarpathy. Компанія функціонує з 2006 року. Маємо багато позитивних відгуків від задоволених клієнтів. У нас діє гнучка цінова політика. Надаємо гарантію безпосередньо від виробника. Будемо раді з вами співпрацювати та чекаємо на замовлення.