Використання правильної зубної пасти забезпечує здоровий стан порожнини рота, захищає зуби від карієсу, а ясна від запалень. На сьогодні асортимент засобів для догляду за порожниною рота надзвичайно різноманітний. Будемо відвертими, ми вибираємо ті, які краще розрекламовані, адже розібратися у складі пересічній людині буває складно. Як же визначити, яка зубна паста буде корисною, а яка містить в собі велику кількість хімічних речовин? Мало хто знає, що не обов'язково вивчати увесь склад пасти: про хімічність чи натуральність складу говорить смужка, яка наявна на тюбику. Зараз перевіримо, наскільки вдалою пастою Ви користуєтесь.

1. Якщо смужка чорного кольору, то краще відкладіть таку пасту. Лікувальна дія у цій пасті мінімальна, вона лише посилить прояв пародонтозу та кровоточивість ясен. Зубна паста із чорною смужкою говорить про те, що її склад "хімічний". На скільки відсотків, на Вашу думку? На всі 100 %. Через це така паста зовсім не підходить для чутливих зубів. 

2. Синя смужка вказує на те, що більша частина компонентів – 80 % – є хімічними і лише 20 % натуральними. Хімічні елементи дозволяють швидше досягнути бажаного результату, зокрема відбілювання. Саме тому їх іноді вважають дієвішими, адже пасти на цілковито натуральній основі потребують тривалішого застосування для досягнення бажаного ефекту.

3. Якщо смужка червоного кольору, то Ви маєте непогану пасту, натуральність та хімічність складу якої приблизно однакова – 50 на 50 %.

4. Зелена смужка на пастах зустрічається дуже рідко, адже вона є показником екологічно чистого продукту. Така паста найбільш придатна для частого використання, вона не зашкодить Вашим зубам, а лише покращить їх стан.

Зараз точиться багато суперечок з приводу користі та шкоди фтору. Яка ж краща – зубна паста без фтору чи із фтором? 

Фтор дуже часто зустрічається у пастах, і стоматологи часто рекомендують такі пасти. Це тому, що фтор допомагає боротися із карієсом та сприяє зміцненню емалі. Фтор за складом схожий на зубну емаль, і коли його іони осідають на поверхні зуба, то здійснюється відновлювальна дія на емаль зуба.

Але є і негативна сторона фтору. Якщо не користуватися порадами стоматологів, які рекомендують видавлювати пасту всього з горошину, то велика кількість фтору може діяти негативно не лише на ротову порожнину, а й на стан здоров'я загалом. Тому перед придбанням будь-якої пасти краще порадитися із стоматологом.

Пасту як з фтором, так і без нього можна придбати в інтернет-магазині "Кошик". В асортименті зубні пасти імпортного виробництва, які Ви можете придбати за максимально вигідними цінами. Переглянути усі пропозиції магазину можна в каталозі товарів.