Для того щоб виявити, де відбуваються найбільші тепловтрати у будинку, найкращим способом є скористатися тепловізором. Особливо актуальним це є зараз, оскільки вартість опалення щороку зростає, тимчасом як ефективність обігріву істотно знижується.

Втрата тепла може відбуватися внаслідок порушення технології будівництва або під час монтажних робіт. Основними каналами виходу тепла є:

- стіни та дах будівлі, якщо утеплювач у стінах відсутній або ж укладений із порушенням відповідної технології. Ще одна причина – якщо опалювальні батареї встановлені занадто близько до стін; у такий спосіб ви фактично «грієте вулицю». Якщо ви проживаєте на останньому поверсі або є власником приватного будинку, тоді у разі недостатньо щільних стиків між балками покрівлі відбуваються істотні тепловтрати;

- двері та вікна. Однією із основних причин значних тепловтрат є щілини у вікнах, які з'являються внаслідок зношування або низької якості здійснених монтажних робіт. Те саме стосується й дверей, оскільки щілини утворюються так само;

- система вентиляції. Тепло втрачається у разі, якщо вентиляційні системи не можуть впоратися із покладеним на них завданням та тільки затягують холодне повітря до кімнати.

Розглянувши основні шляхи втрати тепла в будинку, потрібно здійснити їх точне визначення, оскільки у кожному домі це може бути зовсім по-різному. Найкращим інструментом для цього є тепловізор. За його допомогою ви зможете визначити ступінь інфрачервоного випромінювання і побачити відповідні теплові втрати на знімках.

Перевірка на енерговтрати будинку з використанням тепловізора здійснюється безконтактним способом. Відбувається знімання приміщення, і отримується відповідне зображення, де за допомогою синьої та червоної колірної гами є можливість визначити точні місця витоку тепла. Червоний колір отриманого зображення свідчить про суттєвий рівень втрати тепла. Зелені та сині барви підтверджують, що теплові втрати є мінімальними.

Під час обстеження будинку тепловізором варто дотримуватися певних умов. Необхідно, щоб різниця температури на вулиці та всередині дому становила 15 градусів, тому краще здійснювати перевірку у холодну пору року. Також потрібно, щоб на дах та стіни будівлі не потрапляли прямі сонячні промені та не було сильного вітру чи опадів.

Проте купувати тепловізор для одноразової перевірки будинку недоцільно, оскільки він має досить високу вартість. Краще звернутися за допомогою до професіоналів, які здійснять обстеження якісно й з дотриманням чітко встановлених вимог.

Обстеження будинків тепловізором ви можете замовити у компанії Hot Dom. Працюємо у Київській області, проте можливим є виїзд по всій території України. За допомогою цієї процедури ви зможете виявити ділянки з поганою роботою системи опалення. У разі здійснення утеплення надаємо знижку на тепловізійне обстеження. Будемо раді допомогти вам!