Фланцеве з’єднання є одним із найпоширеніших методів стикування промислових сталевих трубопроводів між собою. За його допомогою може бути з’єднано труби магістрального опалення, водопостачання, газопостачання.

Фланець являє собою сталеву пластину, яка має форму кільця (набагато рідше – прямокутника або квадрата). Посередині у пластині є спеціальний отвір для вставлення торцевої частини труби, по контуру є декілька отворів, рівновіддалених один від одного, які призначені для болтів та шпильок, що надалі фіксуються гайками.

З’єднання фланцеве є однією з найкращих альтернатив муфтовому стикуванню. Герметичності стикування можна досягнути шляхом використання ущільнювальних прокладок, які виготовлено з фторопласту або гуми.

Виділяють такі види фланців:

• виготовлені з сірого чавуну, їх використовують для з’єднання промислового устаткування та різноманітних місткостей із чавуну;

литі зі сталі – використовуються для стикування різних труб. Температурний режим – від -250 до 600 градусів.

Це з’єднання є роз’ємним і з-поміж подібних з’єднань є одним із найкращих варіантів у промислових установках. Найпоширенішими є різьбові фланці, які можна приєднати до труби без зварювання. Цільні фланцеві з'єднання також є одним із використовуваних методів стикування. Вільні фланці – фланець та герметизуючий елемент виконані окремо, завдяки чому надзвичайно зручно здійснювати монтажні роботи.

Таке поширення фланців зумовлене насамперед їхньою універсальністю, а також можливістю розбірного сполучення трубопровідного устаткування. Власне фланці можуть бути елементом труби, корпусної деталі, фітингу тощо, проте переважно їх або кріплять гвинтами, або приварюють.

Відповідно до конструктивних ознак, приварні фланці поділяють на:

плоскі – їх одягають на трубу, й відбувається приварювання на задній частині поверхні, саме тому діаметр фланця є більшим, ніж труби. Здебільшого їх використовують для різноманітної арматури, трубопроводів. Робоча температура становить від -70 до 450 градусів;

— комірцеві – їх приварюють встик, тобто діаметри співпадають. Основна сфера застосування – для різноманітних резервуарів, сполучних частин, трубопроводів. Температура середовища – від -253 до 600 градусів;

вільні фланці – знайшли своє застосування для трубопроводів, робоча температура є значно нижчою – 30-300 градусів.

Придбати фланцеві з'єднання ви маєте можливість у нашій компанії. Гарантуємо високу якість представленого устаткування, яка підтверджується відповідними сертифікатами. Здійснюємо швидку доставку замовлень по всій території України. Працюємо по перерахунку. Чекаємо на ваші замовлення.