Саксофон – це досить потужний музичний інструмент, який зачаровує слухачів та музикантів ще з середини ХІХ ст., а конкретніше – з 1841-го року. Саме тоді Адольф Сакс презентував свій винахід на виставці у Брюселі. На сьогодні саксофон посідає почесне місце у світі музики, його вважають символом джазу і блюзу.

Як перед досвідченими музикантами, так і перед початківцями постає запитання: який саксофон купити? Якщо професіоналу достатньо послухати звук інструмента, як вже стає ясно, чи брати його, чи ні, то новачку це зробити набагато складніше. Тож перейдемо до того, на що треба звертати увагу під час вибору саксофона.

Насамперед потрібно наголосити на тому, що інструмент повинен Вам подобатися. Адже саме тоді, коли музикант відчуває певний зв'язок зі своїм інструментом, у грі відчуватиметься індивідуальність, що, напевно, найбільш цінно. За єдності музиканта та інструмента народжується геніальна музика.

Щодо різновидів саксофона, то найпопулярнішими є сопрано, альт, тенор та баритон. Наставники найчастіше рекомендують початківцям альт. Альтовий саксофон вважають одним з найбільш виразних музичних інструментів. Спочатку він був призначений для гри у воєнних оркерстрах, але завдяки багатогранності цього інструмента саме альтом виконувалися найяскравіші партії в джазових, духовних і симфонічних оркестрах. 

Ще одним видом, який рекомендують новачкам, є тенор, який відомий своїм виразним звучанням. Баритон і Сопрано рекомендують новачкам рідше, адже з ними вправлятися складніше.

Добре запитати поради в наставника, який знає про особливості Ваших музичних здібностей та зможе порекомендувати найбільш вдалий варіант. Якщо під час вибору Ви засумнівалися через якийсь нюанс, то краще продовжити вибір і переглянути інші моделі. Купуйте тільки той інструмент, яким Ви будете цілком задоволені. Цей фактор дуже важливий на початках. Не варто купувати найдешевший інструмент, адже погане звучання може надалі відбити бажання грати.

Консультанти, які довгий час працюють в музичному магазині, теж обов'язково знаються на інструментах та їх особливостях. Тому сумлінний працівник чесно зможе порадити Вам найкращий варіант за Ваш бюджет.

Однією з найпопулярніших компаній, яка виготовляє саксофони, є YAMAHA – японська компанія, засновником якої є Торакусу Ямаха. Інструменти YAMAHA зарекомендували себе як якісні та довговічні.

Ця та інші марки саксофонів представлені в магазині музичних інструментів (Суми) InRock. Завітайте до нас та вибирайте свій ідеальний інструмент! Усі пропозиції магазину можна переглянути в каталозі.