Укулеле – це чотириструнний музичний інструмент, який вважається одним з різновидів гітари. Вперше з'явився укулеле на Гаваях, через це і називається гавайською гітарою. Популярність цього інструмента помітно зростає завдяки простоті його освоєння.

Гавайська гітара укулеле має вужчий діапазон можливостей для вибору жанру музики, ніж, наприклад, гітара. Зокрема, за її допомогою можна виконувати фолк, реггі та джаз. Якщо освоїти гру на укулеле не складно пересічному музиканту, то для того, хто володіє грою на звичайній гітарі, це взагалі не буде становити жодних труднощів.

Різновиди укулеле

• найменшим за розміром і найпростішим вважається сопрано. Його довжина становить приблизно 53 см. Він є попередником усіх наступних різновидів укулеле. Вважається, що він з'явилася найпершим. Добре підійде для початківців;

• концертний має трохи більший розмір – до 58 см. Якщо порівнювати цей різновид із попереднім, то в концертного укулеле більша кількість ладів;

• тенор більший за дві попередні як за розміром, так і за можливостями. Він дозволяє грати складніші мелодії;

• найбільш подібним до всім відомої гітари є баритон. Виник він в 40-х роках минулого століття. Досить великий за розміром, може сягати 76 см;

• бас – це найбільша за розміром гітара, її довжина приблизно як у баритона.

Найдешевший варіант з усіх зазначених – це сопрано. Але концертний та тенорний різновид мають інші переваги, до яких належать гучність звуку та краща інтонація.

Кілька порад щодо вибору

Під час гри на укулеле не повинні з'являтися зайві звуки, які не передбачені першопочатково. Повинен лунати тільки чистий та відкритий звук. Струнне звучання має бути однаковим за частотою та гучністю. Варто уважно оглянути гриф. Якщо Ви помітили якісь дефекти або нерівності – продовжуйте шукати далі.

Хто спішить, той людей насмішить! Ця народна мудрість тут дуже доречна, адже поспіх під час вибору музичного інструмента може негативно позначитися на Вашому виборі. Не купуйте перший-ліпший укулеле, огляньте кілька варіантів, порівняйте їх звучання. Перевірте, чи зручно Ви почуваєте себе із цим інструментом. 

Недоліком укулеле є не дуже міцний корпус. Саме тому рекомендується купувати його разом із чохлом, який дозволить легко й зручно брати інструмент у будь-яке місце та захистить його від можливих ушкоджень. Усі три розміри можуть стати чудовим вибором для новачка. Баритон і бас рекомендуються музикантам, які володіють вмінням гри на гітарі.

Гавайська гітара укулеле наявна в магазині InRock. Тут великий асортимент музичних інструментів на будь-який бюджет. Ви можете замовити товар через інтернет або завітати до магазину, який знаходиться у м. Суми. Адресу можна дізнатися в розділі "Контакти".