Алергічні захворювання перебувають на одному з перших місць по поширеності в дитячому віці. Дитячий санаторій Ясень, що знаходиться в Івано-Франківській області, пропонує для своїх пацієнтів сеанси галотерапії. У галокамері, або соляній печері, мають можливість оздоровитися діти із захворюваннями дихальної системи.

 

Висока іонізація повітря під час галотерапії сприяє зміцненню імунної системи, виведенню шлаків з організму, поліпшення функцій дихальної системи. Цілющий вплив морської та кам'яної кухонної солі подарувала людству унікальні можливості в лікуванні захворювань органів дихання і різного виду алергічних недуг. Можна жити без болісних нападів і постійних побоювань за своє здоров'я, - у цьому переконані всі хворі, котрі пройшли лікування в галокамері. В її основі - моделювання унікальних лікувальних факторів повітряної атмосфери спелеолікувальниць, розташованих у соляних печерах і шахтах.

 

Галотерапія відноситься до немедикаментозних методів лікування та профілактики захворювань, головним чином вражаючих бронхолегочну систему та шкіру. Основний фактор впливу - лікувальні властивості аерозолю натрію хлориду. Миготливий епітелій, що вистилає наші дихальні шляхи, робить близько 900 «вимітаючих» рухів у хвилину, очищаючи легені від міріадів частинок, що потрапляють туди. Під час галотерапії легені насичуються негативно зарядженими іонами, які прискорюють коливання епітелію, а значить сприяють більш інтенсивному «прибиранню» в органах дихання. Вдих «на повні груди» покращує стан нервової, серцево-судинної, ендокринної та імунної систем. Цим і пояснюється ефективність методу при лікуванні алергії, бронхіальної астми, сінної лихоманки та інших захворювань.

 

За допомогою соляної терапії є шанс допомогти своєму організму протистояти багатьом захворюванням і залишатися у формі навіть під час інфекційних атак. Сам сеанс дуже приємний і, крім перерахованих лікувальних властивостей, ще здорово заспокоює. Сіль знижує тиск, і, можливо, вас почне хилити на сон. Не чиніть опір - тут дихається легко і спиться солодко. Навіть карапузи, початківці сеансу з «Чунга-Чанга», через 10 хвилин просять казку і, згорнувшись калачиком, засинають.


Показаннями до галотерапії є:
- Передастма
- Бронхіальна астма 1 стадії у фазі ремісії
- Хронічний бронхіт у фазі ремісії
- Полінози (алергія на цвітіння)
- Нейродерміт
- Екзема у фазі ремісії
- Атопічний дерматит
- Алергічний риніт у фазі ремісії
- Профілактика трахеобронхітів у тривало і часто хворіючих
- Після операцій на дихальних шляхах, легенів і діафрагмі (у разі загоєння рани)
- Хронічний фарингіт
- Жирна себорея
- Гнійні ураження шкіри, вугрі ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ: достатньо 10 сеансів, з регулярним повторенням кожні 4-6 місяців.

 

ДЛЯ ЛІКУВАННЯ: необхідний цикл з 20-25 сеансів, з повтором через 4-6 тижнів (для захворювань дихальних шляхів).
ОДИН СЕАНС: триває протягом 60 хв. (Вступний - 45 хв.) Для дорослих, 45 хв. (Вступний - 30 хв.) - Для дітей.


Протипоказання:
- Всі захворювання в гострій стадії, інфекції, хронічні хвороби у фазі загострення
- Психічні захворювання
- Всі хвороби крові в гострій стадії і фазі загострення
- Злоякісні новоутворення
- Вагітність на всіх термінах
- Всі форми туберкульозу в активній стадії

Джерела: журнал «Prevention», червень 2009 р, www.36i6.net