Зерновий сепаратор являє собою устаткування, за допомогою якого здійснюється сепарація зерна, тобто очищення та поділ на відповідні фракції.

Після збору врожаю отриманий продукт містить переважно зерно, проте в ньому є й інші елементи, зокрема солома, комахи, пісок, пил, лушпиння, насіння бур’янів та ін. Звісно, у процесі збору врожаю комбайн відфільтровує значну частку відходів, проте для повноцінного та якісного очищення та калібрування зерна необхідно використовувати спеціалізовану техніку, а саме сепаратори аеродинамічні.

Їх основною метою є поділ зерна, в результаті чого отримують: продовольче зерно (має найвищий рівень якості, його використовують для переробки в борошно; згідно зі стандартами, в ньому не повинно різних комах, має бути якомога менше домішок, а рівень вологості – низький), посівне зерно (має досить високий показник вологості, допускається незначна частка домішок – до 3 %), фуражне зерно (є основним кормом для тварин, в ньому наявні домішки та вологість) та, зрештою, відходи (всі сторонні домішки та пошкоджене зерно).

Усі сепаратори можна поділити на прості та складні за конструктивним особливостями. Виділяють також такі види зернових сепараторів:

• аеродинамічні – калібрування та очищення зерна здійснюється завдяки силі тяжіння та вазі. Використовуючи ці сепаратори, можна очистити зерно практично від будь-яких домішок, тому їх вважають найбільш досконалими;

• ситові – використовується комбінація різних за розміром сит;

• повітряні – очищення відбувається завдяки повітрю;

• аспіраційні – використовують для видалення легких домішок.

Зерно, потрапивши до бункера аеродинамічного сепаратора, починає падати та потрапляє до повітряного потоку, який дозволяє видаляти значну частку легких домішок. Важчі домішки відразу падають вниз. Зерно без сторонніх домішок проходить далі до контейнерів калібрування. Найважче зерно одразу падає до низу – і вважається посівним матеріалом. Інше надалі використовують як фуражне та продовольче. Завдяки поділу за вагою можна надзвичайно точно виконати поділ зерна, а також відділити будь-які сторонні домішки.

Перевагами аеродинамічних сепараторів є:

— висока швидкість очищення та поділу зерна, продуктивність становить 7 т/год;

— високий рівень ефективності, оскільки посівний матеріал має надзвичайно високий рівень схожості;

— економність – зерно не пошкоджується, а також заощаджується електроенергія;

— надійність – устаткування не має складних деталей, тому необхідність в обслуговуванні зведена до мінімуму.

Також можна працювати із різними видами зернових культур за потреби.

Сепаратор аеродинамічний можна замовити у компанії-виробника «Лаврін». Надаємо гарантійне обслуговування терміном на 1 рік. Доставку замовлень здійснюємо у будь-який регіон України. Чекаємо на замовлення!