З церковною атрибутикою добре знайомі люди, які дуже близькі з церквою. Віряни, які приходять у церкву тільки тоді, коли священник каже "Христос народився!" та "Христос воскрес!", не завжди задумуються про той чи інший елемент, який бачать у церкві. Проте кожна річ там невипадкова. Сьогодні поговоримо про церковний свічник – семисвічник – та його значення у релігії.

Якщо говорити про семисвічник у релігіях, то варто зауважити, що золотий семистовбурний світильник є одним із найдавніших символів юдаїзму і єврейських релігійних атрибутів. Він має назву менора. Згідно із Біблією, менора (з давньоєвр. дослівно перекладається як "світильник") була розміщена у Скинії зборів у час, коли євреї поневірялись пустелею. Пізніше розташовувалась у Єрусалимському храмі, аж до моменту його руйнування. Існує припущення, що тоді менора символізувала очікування Месії.

Своєрідними є ханукальні лампи із 9 гілками, які більше подібні до теперішніх християнських семисвічників. 

Що стосується ролі семисвічників у християнстві, що нам дуже близько, то варто відзначити, що християни орієнтовно до 800-х років використовували їх на одному рівні з хрестом. Хоч християнський семисвічник і подібний до єврейської та самаритянської менори, проте є відмінності. Якщо звернути увагу на форму, то у християнського семисвічника центральний стовбур є найвищим, висота бічних гілок спадає чимдалі від центру. В результаті свічки утворюють не пряму лінію, а форму трикутника.

Значення семисвічника у християнській релігії подвійне:

1. Символізує менору Скинії та Храму;
2. Представляє Духа Святого.

Ці два значення поєднуються в одне.

З огляду на те, що таїнства у Церкві здійснюються Святим Духом, то семисвічник, який розміщено між престолом і горним місцем, може символізувати також сім церковних таїнств. Ще одне тлумачення свідчить про те, що сім гілок семисвічника позначають багатство Божественної благодаті.

У Біблії йдеться про те, що Мойсей поставив культовий світильник із золота у святилищі ізраїльського народу, де той мав безперервно горіти перед Богом (Вих. 25:31-40). Трапляються ще кілька місць у Біблії, де мовиться про свічники, проте ми не будемо заглиблюватися у біблійні тексти, й оскільки є різні їх тлумачення, то найкраще варто про це запитувати у настоятелів церкви. 

Щоб замовити христинський семисвічник, перейдіть до рубрики "Семисвічники" та виберіть той, який Вам потрібен: запрестольний, напрестольний; великий чи малий. Оформити замовлення можна легко, просто додайте товар у кошик!