Чиллер – холодильний агрегат, який застосовується для охолодження та нагрівання різних теплоносіїв в центральних системах кондиціонування. Широкий діапазон потужності чиллерів дає можливість використовувати їх в приміщеннях різних розмірів: від квартир і приватних будинків до офісів та гіпермаркетів. Крім того, вони застосовуються в харчовій промисловості для охолодження води і напоїв, в спортивно-оздоровчій сфері – для охолодження ковзанок і льодових майданчиків, та в фармацевтиці – для охолодження медикаментів.

Чиллер є одним з найефективніших пристроїв, які використовуються в системах кондиціонування центрального типу. Перед звичайними спліт-системами чиллери мають ряд істотних переваг: вони займають мінімальну площу, здатні обігрівати або охолоджувати великі обсяги середовищ, є абсолютно безпечними для використання. Вартість обслуговування чиллерів є цілком доступною та може варіюватись залежно від потужності приладу та терміновості виклику майстра.

Існують такі основні види чиллерів:

• Абсорбційні чиллери. Такі чиллери є досить перспективними та широко застосовуються завдяки своєму електрозбереженню. Їх основним джерелом енергії є не електричний струм, а непридатне тепло, яке неминуче виникає на заводах, підприємствах і викидається в атмосферу. Саме такі чиллери дають можливість максимально знизити собівартість електроенергії, гарячого водопостачання, опалення та охолодження на підприємстві. Термін їх експлуатації сягає 20 років, а робота є надійною та доволі тихою (не супроводжується шумом).

• Парокомпресійні чиллери. Є найпоширенішим наразі типом холодильного обладнання. Генерація холоду здійснюється завдяки використанню чотирьох основних елементів – компресора, конденсатора, вентиля та випарника.

Такі компресори своєю чергою діляться на підвиди:

- з повітряним охолодженням зовнішньої установки. Охолодження відбувається за допомогою осьових вентиляторів;

- з повітряним охолодженням внутрішньої установки. Забір повітря для охолодження і викид гарячого повітря здійснюється по повітропроводах, для руху використовується відцентрований насос;

- з водяним охолодженням теплообмінника. Найчастіше монтуються в місцях, де є можливість охолоджувати конденсатор проточною водою з природних водойм;

- реверсивні. Дають можливість не тільки охолоджувати повітря, але й нагрівати його.

Холодильна машина чиллер та інше холодильне обладнання представлене в широкому асортименті в каталозі товарів нашої компанії. Ми надаємо кваліфіковану допомогу в підборі холодильного обладнання відповідно до Ваших вимог, технічних умов експлуатації та фінансових можливостей. Будемо раді бачити Вас серед наших клієнтів!