Булат – сталь з гранично високим вмістом вуглецю. Високий вміст такої речовини дає булату чудову твердість. Крім цієї характеристики, булат також володіє феноменальною пружністю. На перший погляд може здатись, що твердість та пружність – абсолютно несумісні речі, проте пласт булату зламати не вийде. З великими труднощами його можна зігнути, але навіть при досягненні граничного навантаження булат не зламається. Після правки він знову відновить свої якості. Коли ж і як з'явився булат?

Вважається, що булатну сталь було винайдено в Індії майже 2500 років тому. Нові знахідки археологів дають можливість припустити, що в давнину існував не один великий центр з виробництва булату. Згідно з легендою, ковалі, які вміли виготовляти зброю з незвичними властивостями, спустились з гір. Так метал та способи його обробки поширились і на інші території.

Секрет міцності булату намагались розкрити майстри всієї Євразії. На жаль, таємниці виплавки булату індійці ховали так ретельно, що зрештою втратили їх зовсім. Вже незабаром виготовляти булат не могли ніде. Навіть сьогодні секрет виготовлення булату вважається втраченим, незважаючи на потуги металургів багатьох країн.

Згідно з літописами, клинки з булату володіли великою пружністю та в'язкістю. Клинки перерубували залізні цвяхи і водночас вільно згиналися в дугу. Булатна шабля легко гнулася на 90-120 градусів не ламаючись, а лезо індійського клинка після заточування набувало надзвичайних ріжучих властивостей. Лезо булатного клинка зберігало свою гостроту навіть після того, як побувало у справі. На поверхні клинка завжди був візерунок: смугастий, хвилястий або колінчастий. Причому найскладніший візерунок відповідав найвищій якості булату.

Придбати литий булат пропонує Златовест. Наша компанія реалізує широкий асортимент товарів. У каталозі Ви знайдете іконостаси, кіоти, дзвони, хрести, куполи, панікадила, скульптури, металеві букви тощо. Крім релізації продукції, ми також надаємо ряд послуг, а саме: декоративне напилення нітридом титану, покрівельні роботи, виготовлення і постачання куль з нержавіючої сталі і міді тощо. Наша компанія пропонує виготовлення церковних хрестів, іконостасів, церковних куполів та різноманітного церковного начиння.

З нами приємно та легко співпрацювати, адже ми пропонуємо лише найвигідніші умови для співпраці. Отримати консультацію щодо послуг чи товарів Ви можете у нашого менеджера за номером, вказаним на сайті. Надіємось на взаємовигідну співпрацю!