Катетер – це виріб медичного призначення, який має вигляд трубки. Існують різні види катетерів. Які саме, сьогодні спробуємо розібратися!

Катетери відмінні між собою матеріалами, які використовуються для їх виготовлення. За цією характеристикою вони поділяються на:

— м'які, тобто такі, що виготовляються з пластичних матеріалів: гуми, пластифікованого поліхлорвінілу тощо;
— жорсткі – це ті, які виготовляються з металу.

Наступною ознакою, за якою різняться катетери, є місце їх застосування. Отож можна виділити дві групи катетерів:

1. Судинні.
2. Порожнинні.

Якщо говорити про останні, то до них належать уретральні катетери, які сьогодні стали досить поширеними. Вони призначені для того, щоб спорожнити сечовий міхур пацієнта, коли це неможливо природним шляхом. Встановлюються вони безпосередньо у сечовипускальний канал. Встановлюватися порожнинні катетери можуть і в жовчний міхур для проведення необхідної операції. Катетери також використовують під час процедури нефростомії, щоб вивести сечу з нирок.

Що стосується судинних катетерів, то до них належать центральні і периферичні, венозні і артеріальні канюлі. Їх призначення полягає у тому, щоб ввести лікарські препарати в кров. Якщо потрібно часто брати кров, тоді також можуть використовувати катетер, щоб не проколювати шкіру багаторазово. Метою встановлення катетера можуть стати парентеральне харчування та регідратаційна терапія.

Встановлюється такий катетер черезшкірно. Периферичні катетери встановлюються в поверхневі вени, а центральні – у великі вени. Катеризація (введення катетера) може відбуватися з периферичного доступу, для цього використовують дуже довгі катетери. 

Кожен катетер потребує фіксації. Переважно вона відбувається за допомогою пластиру, спеціальних фіксаторів або ж шовного матеріалу. Фіксація катетера в порожнині може відбуватися шляхом зміни його форми (йдеться про несудинні порожнинні катетери).

Ось такі є основні види катетерів. Який саме катетер вибрати, повинен радити лікар, тому труднощів із цим виникнути не повинно. Проте добре й самому бути обізнаним, якщо це якимось чином стосується Вас чи Ваших близьких!

Купити катетер пропонує ТОВ Лікар. У нас широкий асортимент та вигідні ціни. ТОВ Лікар – це надійна компанія, яка функціонує з 1994-го року, а це може бути гарантією надійності здійснення покупок саме тут! До того ж у нас Ви завжди зможете отримати консультацію фахівця, який допоможе Вам зорієнтуватися в товарах. Працюємо по всій території України. Уточнити інформацію про можливі способи оплати та варіанти доставки можна, зателефонувавши за контактним номером!