Декілька десятиліть тому на ринку ритуальних послуг дедалі частіше почали помічати чорний камінь, який підкорював своєю насиченістю та блиском. Такий камінь почали досліджувати, і як виявилось, він має прекрасні властивості та відмінні експлуатаційні характеристики. Назва такого каменю – габро.

Сьогодні габро – основний природний матеріал, що використовується для виготовлення пам’ятників. Залежно від родовища, він має дрібну або середньозернисту структуру з певними вкрапленнями. Здебільшого така порода складається із вкраплень різних темноколірних матеріалів та має вулканічне походження.

Габро є винятково міцним завдяки своїм фізико-механічним характеристикам та володіє декоративними властивостями, що дає можливість проводити всі необхідні художні роботи: гравірувати портрети, наносити написи і ритуальну символіку. Цей камінь стійкий до перепадів температури, морозів, впливу вологи, на століття зберігає свої властивості, має бездоганний зовнішній вигляд. Не випадково те, що кількість пам’ятників саме з габро на меморіалах в десятки разів перевищує кількість аналогічних пам’ятників із лабрадориту або кольорових гранітів чи мармуру. 

Є багато видів такого каменю. Наприклад:

• місцевий коростишівський габро. Такий камінь популярний завдяки тому, що має низьку собівартість і є досить легким в обробці. Проте на його художні якості дуже впливає вливання зеленого кольору в чорну структуру (плями, які називають слюдою). Місцевий габро широко використовується в будівництві, архітектурі, декоративному оздобленні фасадів та інтер’єрів, ландшафтному дизайні;

• букинський габро ж є більш упізнаваним завдяки своєму чорному кольору із глянцевим блиском. На його поверхні відсутні яскраво виражені візерунки. Такий камінь характеризується високою щільністю, що зумовлює мінімальні показники вологопоглинання, а також стійкістю до перепадів температур та інших впливів при експлуатації на відкритому повітрі.

В обох видах каменю є багато заліза та можлива поява іржі на поверхні. Для виготовлення пам’ятників використовують габро, що не окислюється.

Пам'ятники з габро з усім спектром робіт, починаючи від виготовлення та закінчуючи встановленням у Львові, Львівській області, Тернополі та Івано-Франківську, пропонує ПП Котула. Наша компанія працює на українському ринку вже понад 10 років. За цей час ми виготовили тисячі пам’ятників, якістю яких клієнти були задоволені. У разі виникнення питань Ви завжди можете звернутись за номером, вказаним на сайті, до нашого менеджера.