Сьогодні хочемо поділитися з Вами інформацією про особливий чагарник, який в природному середовищі росте в Китаї та Японії, – барбарис тунберга. Завдяки своїй декоративності набув широкого поширення ще кілька століть тому. Барбарис здатен чудово доповнити будь-яку присадибну ділянку. Особливо вдало виглядає він восени, коли всі листяні дерева жовтіють, а барбарис виділяється червоним кольором.

Щоб цей декоративний чагарник довгі роки радував Ваше око, потрібно правильно підійти до справи висадження його в ґрунт. Це найкраще робити восени або навесні, коли грунт повністю відтане, але ще до того, як розпускаються бруньки. Ці два варіанти – ідеальний час для висадки барбарису.

Перед висадженням рослини в ґрунт слід добре обдумати, де найкраще це зробити. Зауважимо, що барбарис найкраще розкриє усі свої сортові особливості в тому разі, якщо посадити його на добре освітленій ділянці. Якщо знехтувати цією рекомендацією, то Ви ризикуєте не отримати насиченого забарвлення листя, яке так приваблює усіх довкола.

З огляду на те, що на батьківщині барбарис росте на гірських схилах, низинні ділянки – не найкращий варіант для створення оптимальних умов росту цього чагарника.

Примітка. Оптимальна відстань між кущами не повинна бути меншою за 1 м. Ідеальним варіантом вважається висадження на відстані від 1 до 3 м. У такий спосіб кожен кущ буде індивідуальним, а не буде зливатися в одне ціле.

Що стосується вирощування барбарису Тунберга, тут можемо Вас порадувати, адже він невибагливий. Навіть недосвідчений садівник зможе виростити барбарис без особливих зусиль. Догляд не буде складнішим, ніж той, якого вимагають звичайні сорти із плодовими ягодами. Не буде зайвим своєчасне зрошення, розпушування грунту, видалення бур'янів та обрізка.

Часто наші клієнти запитують про те, як часто потрібно поливати барбарис. Так-от, рясного і частого поливу барбарис не потребує. Зрошення може знадобитися лише у таких випадках:

• якщо настала посуха і давно не було дощу, то можна 1 раз на тиждень здійснювати полив. Найкраще лити воду під корінь, щоб вона не потрапляла на нижні листки;

• у період, коли саджанці ще не почали набирати ріст, можна також поливати 1 раз на тиждень;

• якщо дощі – часте явище, то потреби у поливі немає зовсім.

Отже, барбарис Тунберга – це справжня окраса присадибної ділянки. Просто купуєте саджанець, і без зайвих клопотів він розвиватиметься. Ваша справа – лише милуватися прекрасним декоративним чагарником!

Найкращі саджанці барбариса Тунберга пропонує садовний розплідник Біосфера-Л. Тут можна замовити саджанці за оптимальними цінами!