Коли компанія розробляє новий продукт, немаленьке значення приділяється створенню упаковки товару. Вона необхідна для того, щоб надати продукції товарного вигляду та продовжити строк придатності. Пакування інформує про дату виготовлення, день поставки, спосіб застосування і т. ін. Воно здатне не тільки збільшити продажі і лояльність до бренду, але й подбати про безпеку під час транспортування й зберігання на складі.

Крім укладання однієї одиниці товару, існує й упаковка для цілих палет. Така упаковка необхідна для надійної фіксації габаритної продукції й товарів широкого вжитку.

Існує два види пакування:

• ручне;
• автоматичне.

Якщо вибрати ручне пакування, ризики отримати неякісну роботу через втому оператора та інші фактори значно збільшується. У випадку придбання професійного обладнання надійність під час транспортування продукції буде вищою.

Спираючись на детальний опис продукту, варто підібрати спеціальну машину та матеріали. Для цього необхідно вивчити кожен вид обладнання та принцип його роботи.

Для пакування продуктів харчування варто застосувати матеріали, що відповідають нормам санітарної гігієни та екологічної безпеки.

Матеріали класифікуються так:

• стретч-плівка;
• термозбіжна плівка;
• скотч-стрічка;
• стреппінг-стрічка;
• стретч-худ;
• СРР-плівка.

З матеріалами розібралися, тепер варто правильно вибрати обладнання для пакування. Для цього необхідно дізнатися принцип роботи кожного виду.

Заклеювач коробів – це обладнання для упаковки виробів клейкою стрічкою типу «скотч». Пристрій склеює готові короби, що наповнені продукцією, й відправляє їх на піддон. Для продовження виробничої лінії також існує формувальник коробів, котрий допомагає зробити готовий гофрокороб з картону.

Термозбіжна машина призначена для щільної упаковки товару за принципом термоусадки спеціальною плівкою. Пристрій викачує кисень, тому матеріал щільно прилягає за формою товару і забезпечує міцність від розривів.

Палетопакувальник – це машина, що використовується для обмотки палети з готовою продукцією. Її основна функція – це фіксація товару на піддоні для подальшого транспортування.

Обандеролювачі призначені для одночасної упаковки і маркування готового товару. За їх допомогою можна упаковувати як одиницю продукції, так і цілу готову партію, тому вони ідеально підходять для невеликих підприємств.

Стрепінг-обладнання виконує функцію обмотувача спеціальною стрепінг-стрічкою. Упаковку можна здійснювати за допомогою напівавтоматичного стрепінг-інструмента або ж повністю автоматизувати процес на підприємстві. Найчастіше такий спосіб використовують для скріплення габаритних коробів з продукцією. Це необхідно для підтримки форми і структури коробки при перевезенні.

Обладнання для упаковки спрепінг-стрічками використовують в різних промислових сферах, а також в малосерійному або одиничному виробництві, де потрібне пакування невеликої кількості продукції.

Якщо правильно проаналізувати продукцію компанії, можна легко підібрати потрібне обладнання. Якісна упаковка зменшить кількість пошкодженого товару при транспортуванні і підвищить прибуток фірми.