Дерев'яні палети, або піддони, використовуються як підставка для товару, який підлягає зберіганню, перевантаженню та транспортування. Сьогодні спробуємо з'ясувати, які бувають типи палет і який сорт палет вибрати, щоб не помилитися.

Сертифікований європалет (EUR-палет). Розміри здебільшого регламентовані. Відповідають таким параметрам: 800х1200х145 мм. Верхня частина складається з п'яти дощок, а нижня із трьох. У європалеті обов'язкова наявність фасок на кутах виробу. Якщо товар сертифікований, то на куті на правих несучих ніжках палета має бути випалене фірмове клеймо EUR. На інших ніжках вказується клеймо виробника, інформація про серію та рік випуску.

Сертифікований фінпалет (FIN-палет, фінський палет). Його лінійні розміри такі: 1000х1200х145 мм. На відміну від попереднього варіанту, фінський палет складається із семи дощок, які так само чергуються між собою, а нижня частина – із трьох дощок.

Для фінпалета обов'язковою є наявність фірмового клейма FIN, яке також випалюється на правих несучих ніжках. На інших ніжках має бути зазначена інформація про виробника (виробник кодується цифровим значенням) і про те, коли було виготовлено палет.

Палет американського стандарту. Його площа становить 1200х1200 мм. Такі палети виготовляють відповідно до міжнародних норм. Їх найчастіше використовують для транспортування вантажів через кордон. Американські палети обробляються спеціальними засобами, які виключають варіант виникнення хвороби дерева чи ураження його комахами.

У продажу сьогодні пропонують як нові, так і вживані палети. Щоб випадково не переплатити за товар, який не відповідає сортовій приналежності, слід ознайомитися із такою інформацією.

Залежно від стану палети поділяються на сорти. Згідно зі сортовою приналежністю визначається ціна на товар.

1. Вищий сорт – нові палети, які мають привабливий світлий колір деревини, на них немає жодного сколу і тріщин. Були у користуванні не більше трьох разів.

2. Перший сорт – це вживані палети, які зберегли свій хороший стан, також відсутні сколи та тріщини. Палети першого сорту не повинні до моменту продажу підлягати ремонту.

3. Другий сорт – допускає наявність невеликих забруднень, потемніння деревини від впливу часу. Допускаються невеликі тріщини та відколи. Деякі з них можуть бути після ремонту.

Для роботи на внутрішньому ринку підходить кожен із цих сортів. 

Широкий асортимент палет представлений у нас. Компанія Меридіан здійснює продаж як нових, так і вживаних піддонів. Гарантуємо оптимальні ціни, уточнити які можна у менеджерів компанії. Працюємо по всій території України, доставляємо товар власним транспортним засобом!