Так склалося, що горючі гази не мають жодного запаху. У разі, якщо стався витік газу, не можна було б ніяк визначити, що сталося. Саме для того, щоб своєчасно виявити наявність газу в повітрі, здійснюють одоризацію. 

Одоризація газу – введення в газовий потік одоранту, який своїм специфічним запахом буде свідчити про його витік. Для одоризації газу використовують етилмеркаптан. Здійснюється цей процес на газорозподільних станціях (ГРС).

Для того щоб здійснити процедуру одоризації, знадобиться спеціальне устаткування. Від його якості залежить належне виконання цієї роботи. Не менш важливим є й дотримання вимог щодо процесу одоризації.

Під час роботи з одоризаційним обладнанням потрібно дотримуватися певних правил:

• уважно перевіряти герметичність установок, при виявленні невідповідності належному стану слід відразу ж усувати помилки;

• дотримуватись правил процесу одоризації, адже при надмірному вмісті одоранту газ стає отруйним;

• потрібно вести облік витрат одоризаційної речовини.

Що стосується обладнання, то велику популярність має те, яке дозволяє інжекційним способом здійснити одоризацію газу. Виготовленням таких систем займається компанія «Промгазапарат». Вона вже не перший рік випускає таке обладнання.

Розглянемо деякі моделі, які представили фахівці компанії «Помгазапарат».

1. Комплекс одоризації газу КСОГ2 КАРАТ. Це автоматична установка для чіткого дозування одоранту в магістральний трубопровід. Є декілька варіантів цієї установки.

2. Комплекс одоризації газу ТК-ОГА для ЗВГ. Також належить до автоматичних установок одоризації. За її допомогою в потік суміші зріджених вуглеводневих газів вводиться одорант.

3. ТК-ОГА для природного газу. Це автоматична установка, яка може застосовуватися в складі газорозподільних станцій, газорозподільних систем та промислових установок. Як і у двох попередніх варіантах, можуть використовуватися такі одоранти: етилмеркаптан, СПМ, Chevron Philips Chemical International.

Кожна із цих систем має свої особливі характеристики, які відрізняють їх одна від одної. Щоб детально ознайомитися із цими характеристиками, пропонуємо перейти за посиланням та порівняти їх відмінності.

Нагадуємо, що на сайті компанії «Промгазапарат» можна замовити будь-яку з цих установок з доставкою по всій території України. Щоб уточнити ціну на кожен окремий товар, радимо зателефонувати за номером, що вказаний в контактній інформації. Менеджери детально проінформують Вас та нададуть усю інформацію, що стосується товарів чи особливостей оформлення замовлення!