Питання «Як правильно вибрати торговий стелаж?» рано чи пізно постає перед кожним власником магазину. Якщо Ви вирішили відкрити торгову точку, то до вивчення цього питання слід підійти з усією серйозністю. Правильно підібраний торговий стелаж — це половина успіху Вашого магазину.

Торговий стелаж — це демонстраційні меблі, які допомагають раціонально використовувати торгові площі і піднести покупцеві товар в найбільш виграшному світлі. Якщо Ваш магазин не дуже великий, то саме правильно підібраний прилавок дозволить представити клієнтам максимальну кількість продукції. Якщо Ви хочете зонувати територію, то саме стелажі стануть Вашим помічником. Щоб грамотно використовувати торгові прилавки, слід ознайомитися з їх класифікацією.

Класифікація торгових стелажів

Торгові стелажі можна розділити на відкриті і закриті, пристінні і острівні.

Відкриті стелажі використовуються для продажу товарів низького і середнього цінового сегмента. Такі прилавки дозволяють покупцям розглянути товари з близької відстані, а також доторкнутись до них. Відкриті стелажі використовуються для продажу практично всіх продуктів, взуття та одягу, дрібної побутової техніки, дитячих іграшок, книг і недорогих сувенірів. Купуючи відкритий прилавок, продавець бере на себе ризики псування товару внаслідок неакуратного поводження покупців. На таких стелажах рекомендується розташовувати досить великі товари, які продавець може побачити з великої відстані. У такий спосіб власник магазину може убезпечити себе від дрібної крадіжки.

Закриті стелажі використовуються для дорогих і ексклюзивних товарів. Також такі прилавки використовуються для товарів, при придбанні яких необхідна консультація продавця. За допомогою закритих стелажів продають ювелірні вироби, дорогу електроніку, мобільні телефони. Цей вид прилавків також використовується в усіх аптеках і магазинах медичних товарів.

Пристінний стелаж — справжня знахідка для власників невеликих магазинів. Розставлені біля стін прилавки дозволяють власнику на невеликій торговій площі розмістити широкий асортимент продукції.  Стелажі світлих тонів візуально розширюють приміщення. Ще одним секретом є скляні полиці, які додають простору в невеликий торговий зал.

Острівні стелажі використовуються у великих магазинах. Якщо Ви хочете зонувати торгову площу, то скористайтеся острівним прилавком. Так Ви вб'єте двох зайців: розмежуєте торговельні групи і розмістите максимум товарів. Острівні стелажі дозволяють координувати потік покупців і направляти їх до найбільш успішних торгових позицій.