Кальцинована, або технічна сода — порошок білого кольору, являє собою сіль натрію та карбонатної кислоти.

Карбонат натрію — досить популярна речовина у побуті та різних галузях промисловості, сфера його використання є надзвичайно широкою. Більшість господинь знають його як ефективний мийний засіб, що допомагає легко видалити плями жиру зі скла, порцеляни та емальованих поверхонь. Також він використовується для пом’якшення води. Кальцинована сода — це один з найпопулярніших компонентів побутової хімії, зокрема засобів для видалення накипу, посудомийних машин та пральних порошків. Цю речовину активно використовують у процесі виробництва скла, текстильної та паперової продукції, варіння мила, для виплавки кольорових металів (дозволяє мінімізувати кількість фосфору та сірки). У харчовій промисловості це добавка Е500 (I) або (III), яка перешкоджає утворенню грудок.

Карбонат натрію можна побачити і в природному середовищі у складі деяких мінералів. Найпоширеніший метод отримання цієї речовини — видобуток з родовищ, проте він не єдиний.

Основними промисловими способами отримання карбонату натрію є:

• метод Леблана; передбачає отримання карбонату натрію з крейди та солі. Це досить складний процес, який полягає в перетворенні мірабіліту у соду в результаті запікання за температури 1000 градусів разом з вуглекислим кальцієм та крейдою. Відбувається відновлення сірчанокислого натрію до сірчистого. Утворений сульфід натрію реагує з вуглекислим кальцієм. Відтак відбувається водна обробка, і карбонат натрію перетворюється у розчин, проходить фільтрацію та упарювання. Очищення здійснюється методом перекристалізації;

• метод Сольве; передбачає використання бікарбонату амонію, що є більш вигідно. У насичений розчин натрій хлору вводять газоподібні нітрит водню та двовуглекислий амоній. В результаті гідрокарбонат натрію випадає та піддається очищенню та кальцинації, при цьому нагріваючись до температури 140-160 градусів. Тоді відбувається перетворення у кальциновану сіль.

Карбонат натрію відмінної якості можна придбати у компанії «Система Оптимум». Виконуємо роздрібні та оптові замовлення. Гарантуємо якість продукції, яка підтверджується відповідними сертифікатами. Спосіб оплати визначається індивідуально. Співпрацюємо з різними транспортними компаніями. Дізнатися детальнішу інформацію можна за контактними номерами. Чекаємо на Ваші замовлення!